Büyükşehir hayvanlara duyarsız

İYİ Partili Meclis Üyesinden Başkan Zorluoğlu’na hayvan barınağı çıkışı

24 Ağustos 2021 Salı 10:16
Büyükşehir hayvanlara duyarsız

Hayvanlarımız kimlere emanet...

Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Berrin Tezel Erkuloğlu, Trabzon Hayvan Barınağında yaşadığı olumsuz bir olayı anlatarak Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na seslendi. Hayvan barınağında ayağı kırık bir köpek için röntgen cihazı bulunmadığını söyleyen Erkuloğlu, Büyükşehir Belediyesinin yaptığı israfa atıfta bulunarak, “5-10 bin TL’lik tanıtım filmi işine 141 bin TL ödeniyor ama bir röntgen cihazına neden bütçe ayrılamıyor? Sormadan geçersem kamuya haksızlık etmiş olurum. Neresinden tutsak elimizde kalan çalışma performansınız bilginiz, etik dışı, etkisiz, denetimden ve sorumluluk duygusundan uzak yönetiminizi Trabzon hak etmiyor.” dedi.

“İLGİNİZ SEVGİNİZ OLMAYABİLİR ANCAK SORUMLUSUNUZ”

Trabzon hayvan barınağının Türkiye’nin en iyi barınakları arasında gösterilmesine karşılık aksaklıklar olduğunu, yeterli özverinin bulunmadığını söyleyen Erkuloğlu, “Hayvanlarımız kimlere emanet? İçinden geçtiğimiz bu zor günlerde birbirimizin yaralarını sarmak için çaba gösteriyoruz. Yüce Allah’ın biz insanlara emaneti olan hayvanlar için hepimizin ortak kaygı duyması gerektiği şüphesizdir. Ancak Türkiye’de “en iyi” statüde sayılan Trabzon Barınağı’nda dram olarak nitelendirebileceğim bir olaya şahit oldum bu durumu açıklama gereğini kamusal ve vicdani bir sorumluluk olarak görüyorum. Emanete hıyanet sarmalı içindeyiz. Buradan Murat Zorluoğlu’na sesleniyorum bilginiz yoksa bilgilendiriyorum, ilginiz sevginiz olmayabilir ancak sorumlusunuz.” ifadelerini kulandı.

İŞİNİZİ GEREKTİĞİ GİBİ DOĞRU VE DÜRÜST ŞEKİLDE YAPIN

Barınağa giden hayvanların can güvenliği ve sağlıkları için edişe duymaya başladığını dile getiren Erkuloğlu, Büyükşehir’in bir reklam filmine 141 bin TL öderken hayvan barınağına neden bir röntgen alınmadığını sorarak, “Barınağa giden hayvanların can güvenliği ve sağlıkları için ciddi endişelerim oluştu. Ciddiyetsizlik, bilgisizlik, sorumsuzluk örneği ile karşı karşıya kaldım. Şöyle ki; trafik kazası sonucu kırığı olan bir köpeği barınağa gönderttim. Ülkemizin en iyi hayvan barınaklarından biri olduğunu bildiğim için içim rahat bir şekilde hayvan sahibini yönlendirdim. Ancak veteriner, çıkık bile yok ince çatlak olabilir hatta incinmiş diyerek köpeği geri göndermiş.  Türkiye’nin en iyi sınıfına girecek kapasitede bir barınak diye övüneceksiniz ama hem ekipmanınız hem bilginiz olmayacak. Bu nasıl bir vicdansızlıktır!  Biz canlarımızı nasıl sizlere emanet edeceğiz? 5-10 bin TL’lik tanıtım filmi işine 141 bin TL ödeniyor ama bir röntgen cihazına neden bütçe ayrılamıyor? Sormadan geçersem kamuya haksızlık etmiş olurum. Neresinden tutsak elimizde kalan çalışma performansınız bilginiz, etik dışı, etkisiz, denetimden ve sorumluluk duygusundan uzak yönetiminizi Trabzon hak etmiyor. Herkes işini en iyi şekilde yapmakla mükelleftir. Lütfen işinizi gerektiği gibi doğru ve dürüst şekilde yapın! Yapıyormuş gibi yapmaktan vazgeçin artık! Bizler de sizleri alkışlayalım, övgüler yağdıralım.” sözlerini kulandı.

Haber:Fatoş BATMAN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.