Trabzonlu gençlere eğitim desteği...

Bizim Neslin Uşakları Derneği  (BNU) Mentor Komitesi, bünyesindeki mentilerine, İletişim Uzmanı Zuhal Onat'ın interaktif olarak gerçekleştirdiği, "TOPLULUK ÖNÜNDE ETKİLİ KONUŞMA" seminerini verdirdi. Mentiler bu seminerde, eğitim ve iş hayatlarında uygulayabilecekleri, iletişim ve etkili beden kullanımı teknikleri konusunda bilgilendirildiler.

16 Aralık 2016 Cuma 11:03
Trabzonlu gençlere eğitim desteği...

Mentor Komitesi Başkanı A.Gül Ateş komitenin çalışmaları hakkında şunları söyledi:

“Biz BNU ailesi olarak, yarınlarımızın temsilcisi olan Trabzonlu gençlerimizin yanında olmaya ve onların her konuda donanımlı olarak yetişmesini desteklemeye çalışıyoruz. Mentor komitesi olarak, yaptığımız çalışmaları ikiye ayırıyoruz. İlk olarak üçüncü sınıfa gelmiş öğrencilerimize Mentor ataması yapıyoruz. Şayet daha alt sınıf da ise beklemeye alıyoruz. Çünkü uzmanlarla yaptığımız görüşmeler sonucunda, ancak üçüncü sınıfa gelmiş öğrencilerin gelecekleri konusunda daha sağlıklı ve doğru hedefler koyduklarını öğrendik. Amacımız onların koydukları hedeflere ulaşmalarını daha akılcı ve doğru yollarla sağlamak. Mentorlarımız bu konuda tecrübeleri ile rehberlik yapıp, yollarını aydınlatılıyor. Çalışmalarımızın ikinci kısmını ise; mevcut havuzumuzda bulunan ve sayıları 60'ı bulan mentilerimize sosyal ve kültürel faaliyet imkanlar sunmak. Bugüne kadar yaptığımız eğitim seminerinin dışında, onlarla pikniğe gittik, kahvaltı yaptık, ‘Trabzon Gençlik Çalıştayı’na’ katıldık, hep birlikte sinemaya gittik, konser için biletlerini aldık, isteyenlerin stajlarını ayarladık. Önümüzdeki günlerde eğitim seminerleri devam edecek ve bunun yanı sıra firma ve fabrika ziyaretleri de gerçekleştirmeyi planlamaktayız.  Gençler pırıl pırıl ve umut dolu. Biz BNU ailesi olarak elimizden geldiğince onların yanındayız ve hayallerine eşlik ediyoruz.”

Son Güncelleme: 16.12.2016 12:18
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.