Şampiyonluk Trabzon’un vazgeçilmezidir!

15 Haziran 2021 Salı 08:36
Şampiyonluk Trabzon’un vazgeçilmezidir!

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen:

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, Divan Kurulu’nda yaptığı konuşmada genel kurullarını 2022 Şubat ayında yapacaklarını söyledi. Sürmen, “Divan seçimlerin erteleme nedenleri sıkça konuşuldu. En son erteleme nedeni kurul başkanlarımızın talebi nedeniyle gerçekleşti. Seçimimizi 2022 Şubat’ta yapacağız. Tüzük tadilatı ihtiyaç mı talep mi tartışmaya gerek yok. Kimse Trabzonspor’dan büyük değildir.Biz süreç başlarken bize resmi olarak adayım diye müracaat eden olan olmadı. Sadece düşünebilirim diyenler oldu'' dedi.

Trabzonspor’un sadece profesyonel futbol takımı olmadığını söyleyen Sürmen, “Başka faaliyetlerle bunu gösteriyor. U19 takımının başarısı kadar, Hekimoğlu, Yomra, Of arzu ettiği sonuçlar bizli mutlu etmiştir. 1461 Trabzon’un geldiği nokta bizi üzmektedir. Futbolcu yetiştirecek mahalle tarlalarımız yok. Başka takımlarımız olmalı, bu takımlar da Trabzonspor tarafından desteklenerek futbolcu devşirmek zorundayız. Spor akademisinde yapılanlar övgüye değerdir. Türkiye genelinden de futbolcu toplama gerekliliğimi var'' dedi.

Sürmen, transfer politikalarının önemsenmesi gerektiğini belirtirken, “Gelir-gider tabloları önemsenmelidir. Şampiyonluk Trabzonspor’un vazgeçilmezidir, şampiyonluğa oynamak için her sene kadrolar oluşturulur. Asla mali tablomuzu bozmamalıyız. Şampiyonluk kadrosu kurulduğu zaman şampiyon olunabiliyor mu? Geçtiğimiz yıllara bakıldığında şampiyonluk kadroları kuruldu ama yetmiyor bazen. Sonrasında büyük mali yüklerle karşı karşıya kalabiliyoruz. Hesabımızı kitabımız çok iyi yapalım” dedi.

Bana ceza  veren hakim  FETÖ'cü çıktı

''MHK’de yeni bir sistem geliyor. Mustafa Hacıkerimoğlu’na teşekkür ediyorum. Artık hakemler de alt lige düşme durumuyla karşı karşıyalar. Denetim mekanizmalarının çalışacağı görülüyor. Birçok arkadaşımız kumpas davasını soruyorlar. Ben de sizin gibi Trabzonspor Hukuk Kurulu’ndaki yönetici arkadaştan toparlayıcı açıklama bekliyorum. Ben de ceza hukukçusuyum. Gerekçeli kararı göreceğiz, yeterli delilininiz yok. Başka türlü dinleme imkanı olmadan niye imkan verdik. O zaman Türkiye’de kimse ceza almaz. Operasyonları yürütenlerle karar verenlerFETÖ’den yargılandı. Trabzon’daki davalar ne olacak? Onların verdiği kararlar ne olacak? Bu gerekçe ile herkes kendi davasını alır AİHM’e kadar taşır. O dönemde bana ceza veren savcı hakimFETÖ’cüçıktı. Bana verdiği cezayı kaldırın? Ne olacak o zaman? Duruşma salonlarında inkar edilen tapeler üzerine, mahkeme başkanının sesli olarak açıp dinlettiği zaman orada oturan tutuklu yakınların nasıl güldüğünü unutmuyorum. Onun için özel hüküm en tehlikeli şeydir. Gerekçeli karar çıktıktan sonra Trabzonspor açıklama yapar. ''

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.