BU TELAŞ MANİDAR!

Trabzonspor eski yöneticilerinden Dr Erdal Atalay, Divan Başkanlığına yeniden adaylığı açıklayan Ali Sürmen’i eleştirdi;

27 Ocak 2021 Çarşamba 10:43
BU TELAŞ MANİDAR!

Trabzonspor eski yöneticilerinden Dr Erdal Atalay, yaklaşan Divan Kurulu başkanlık seçimine ilişkin düşüncelerini paylaştı. “Trabzonspor Kulübü Divan kurulu, hem oluşumu hem de görevleri itibariyle, Trabzonspor’un maneviyatını ve duruşunu temsil eden akiller heyetidir” diyen Atalay şu görüşleri dile getirdi; “Sayın Ali Sürmen’in inisiyatifiyle yapılan Tüzük değişikliğiyle, Divan başkanlığına adaylık için 5 yıl yönetici olma şartı getirilerek şartlar ağırlatılmıştı. Toplam bir buçuk sene yöneticilik yapan Ali bey, Başkan olunca 5 senelik yöneticilik şartı getirmiş ve potansiyel adayların önünü kesmiştir. Kendisi, 6 senedir Divan Başkanıdır ve 3. kez bu göreve ihtirasla talip olmuştur. Bugüne kadar, Trabzonspor’da 3 dönem Divan Başkanlığı yapan kimse de olmamıştır. 6 seneden beri hatırlamadığı Trabzonspor felsefesini, yazılı hali getirme vaadi de ilginç bir seçim yatırımıdır.”

Tüzük değişikliği sonucu, 2050 üyeli Divan Kurulu’nda sadece 79 kişinin Divan Başkanlığı için aday olabileceğini kaydeden Erdal Atalay, şu ifadeleri kullandı; “Bu 79 kişinin için de de, sağlık durumu ve diğer nedenlerle aday olabilecek kişi sayısı 15 dolayındadır. Dolayısıyla 2030 kişinin önünün hangi gerekçeyle kapatıldığı da anlaşılamamıştır. Pandemi önlemleri nedeniyle, Divan Başkanlık seçiminin tarihi belli değildir. Zamanı belli olmayan seçimle ilgili olarak, sayın Ali Sürmen’in adaylık açıklamasındaki telaş da oldukça manidardır. Zaten Tüzük tadilatıyla 2030 kişinin önü kesilmişken, bir de aceleci bir adaylık kampanyasına neden ihtiyaç duyulmuştur?”

(Kaynak: ekspres)

Anahtar Kelimeler:
TrabzonsporErdal Atalay
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.