Ziyaret sade geçti

Bıyık olayı üzerinden gündem oluşturması beklenen Akşener esnaf ziyaret etti.

25 Haziran 2021 Cuma 11:21
Ziyaret sade geçti

Önce Bıyık’ı Zİyaret Etti

İYİ PARTİ Genel Başkanı Meral Akşener, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın arkasında olduğunu göstermek ve bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere Trabzon’a geldi. Havaalanında kalabalık bir gurup tarafından horon ekibiyle karşılanan Akşener, geniş güvenlik önlemleri altında Başkan Mustafa Bıyık’ı ziyaret etmek için Yomra Belediyesine geçti.

 Sahip Çıkılmasını İstedi

AKŞENER, Başkan Bıyık’a tekrar geçmiş olsun dileklerini iletti. Bıyık’a sahip çıkan Akşener, vatandaştan da sahip çıkmasını istedi. Akşener, “O’nun görevi ahlaksız yapanlara direnmek. Yomra’yı soyanlara direnmek canı pahasına direnmek. Onun için de ben Başkanı size emanet ediyorum.” dedi. 

Eksiği Varsa Yol Gösterilsin

Başkan Bıyık’ın eksikleri ve yanlışları olabileceğini belirten Akşener, vatandaşlardan hizmetleri iyi takip etmesini istedi. Akşener, “O’nun eksiğini gediğini söyleyeceksiniz. O’na yol göstereceksiniz. Hayırlı hizmet yapacağını biliyorum. Siz de O’na sahip çıkıp O’nu takip edeceksiniz.” dedi. Akşener daha sonra Yomra, Akçaabat ve Ortahisar’a esnaf ziyareti yaptı.  

İYİ PARTİ Genel Başkanı Meral Akşener, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın arkasında olduğunu göstererek bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere Trabzon’a geldi. Havaalanında kalabalık grup tarafından horon ekibiyle karşılanan Akşener için geniş güvenlik önlemleri alındı. Akşener Trabzon’da önce geçtiğimiz haftalarda silahlı saldırıya uğrayan Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ı makamında ziyaret etti. Daha sonra Kaşüstü esnafını ziyaret eden Akşaner, Akçaabat esnafını ve son olarak Ortahisar Kunduracılar Caddesinde esnaf ziyaretinde bulundu.

“ANADOLU’NUN ŞEHİRLERİNİ TEK TEK GEZİYORUM”

Basına açıklama yapmadan önce olayla ilgili son durumu Başkan Bıyık’a soran Akşener, “Tekrar geçmiş olsun iyi misin? Herhangi bir problem görünmüyor değil mi? Tamam iyisindir. Hizmete devam ediyorsun. Allah bağışladı. Hem ailene hem bizlere hem Yomra halkına” dedi. Ardından basına açıklama yapan Akşener, “20 Ocak 2020’den beri ben esnaf geziyorum. Anadolu’nun şehirlerini tek tek geziyorum arkadaşlarımla birlikte. İlçelere gidiyoruz, en önemlisi o. Anadolu’da rastladığımız çiftçimiz, kadınımız, gencimiz, emeklimiz gibi pek çok sosyal kesimin dertlerini öğrendik. Anadolu insanı bize derdini de öğretti çözümü de öğretti.  Aslında seçmenin öncellikli olduğu bir sonuç ortaya çıktı. Esnaf için müşteri veli nimettir. Siyaset için de seçmen veli nimettir. Biz İYİ parti olarak seçmeni veli nimet yapma gayretindeyiz. Problemleri aldık, getirdik söyledik. Vatandaşların çözümleri ve kendimizin çözümlerini önerdik. Bunların bir kısmı yerine getirildiğinde yerine getiren iktidarsa, iktidara ‘teşekkür ederiz’ dedi. Bugüne kadar iyi gitti.

“DANIŞMANLARI ERDOĞAN’I İTİBARSIZLAŞTIRIYOR”

Yalnız enteresan bazı şeyler oldu. Bazı ağalar rahatsız oldu. İnsanların canı yanmış durumda özellikle esnafın çiftçinin. Zaman zaman heyecanlanabiliyorlar. Önce Hatay’da başladı, daha sonra Adana’da devam etti. Kayseri’de AK Parti’nin kurucusu olan arkadaşımız o kadar dertliydi ki sinir krizi geçirdi. Söylediklerini kaydetmeyin diye basından rica ettim kaydetmediler. Adana’da benzer bir karpuz yetiştiricisi heyecana geldi. Canı yanmış. Karpuz çünkü tarlada kalmış durumda. O kişinin günlerce televizyonlardan verilmesini ibretle, üzüntüyle izledim. Dün seslendiğim gibi Karadeniz’de de Sayın Erdoğan’a ve Karadenizli bakanlara sesleniyorum. Vatandaşların garibanlığı ile uğraşılmaz. Vatandaşların derdi üzerinden ölçüyü kaçırabilir ama kaçırmadı. Canı yanarak söylediği şeyleri biz yayınlamadık. Siyasete malzeme yapmadık. Durumu zorlaşmasın diye yayınlamadık. Ama bu arkadaşı bulup üzüldüğümü ifade etmek isterim. Bizim nesil Sayın Erdoğan’da dahil olmak üzere biz gariban ailelerden gelen çocuklarız. Bazı geceler sadece çocukların doyurulduğu ve büyüklerin aç yattığı yollardan geldik. Günlerce televizyon kanallarında yayınlanmasını esefle hayretle izledim. Sayın Erdoğan’a tavsiyem o saraydan çıksın, o vatandaşın ve kendi geçmişini hatırlasın. Ben kendi geçmişimi unutmadım. Bu tür garipler üzerinden dertliler üzerinden vay efendim İYİ Parti’yi nasıl zora düşürebiliriz ahmaklığını bıraksın. Danışmanları Erdoğan’ı itibarsızlaştırıyor. Ben buradayım. Varsa derdiniz bizlerle halledin.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

“PROPAGANDA YAPMIYORUM”

Belediye binası önünde kurulan sehpanın üzerine çıkarak burada da dışarıda bekleyen kalabalığa açıklamalarda bulunan Akşener, yanına Başkan Bıyık’ı alarak ilçe ilçe, esnaf esnaf gezdiğini, iktidarın esnafa gitmediğini söyleyerek “Türkiye’de dertli kesimlerin dertlerini dinliyorum. Propaganda yapmıyorum. Uzun zamandır dertlerinizin konuşulmadığı Türkiye’de yaşıyoruz. Uzun bir zamandır farkında olmadan oylarınız üzerinden tartıldınız. Kaşının üstünde gözün var diye tartışılan Türkiye’de unutuldunuz kardeşim, unutuldunuz.

‘ONLAR AĞA OLDU, PAŞA OLDU GELMEZ’

Bu gezilerimizi sizin için yapmaya, arkadaşlarımızla birlikte yapmaya devam edeceğiz. Sizi görmelerini sağlayana kadar devam edeceğiz. Gezdiğim yerlerde esnaf diyor ki, ‘senden başka gelen yok’. Bende diyorum ki, ‘Onlar ağa oldu, paşa oldu gelmez’. Siyasetin merkezinde rekabet olmalı, rekabette sizin üzerinden olmalı. Size daha iyi hizmet etme üzerinden olmalı. Ama sizi unutmuşlar. Hatırlatacağız el birliği ile. Onlar buraya gelecek, bu alanı gezmek zorunda olacak. Gelemiyorlarsa da o kulak gidecek.

“BAŞKAN BIYIK’A SAHİP ÇIKIN”

Belediye Başkanımızı seçtiniz. Allah ondan razı olsun, adam gibi adam. Onu seçtiniz, Allah sizden razı olsun. Ama onun bir görevi var. Ahlaksızlık yapanlara direnmek. Yomra’yı soyanlara direnmek. Canı pahasına direnmek. Onun için de ben Başkanı size emanet ediyorum. Onun hizmetlerini takip edeceksiniz. Onun eksiğini gediğini söyleyeceksiniz. Ona yol göstereceksiniz. O sizin evladınız. Hayırlı hizmet yapacağını biliyorum. İnanıyorum, ama sizde ona hep sahip çıkıp, hem de onu takip edeceksiniz” ifadelerine yer verdi. Burada yaptığı konuşmalarının ardından esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.