Flaş Haber
Kapat

Yeniden Meryem Sürmen Dönemi

AK Parti Trabzon İl Kadın Kolları 6. Olağan kongresi dün gerçekleştirildi

12 Ocak 2021 Salı 17:43
Yeniden Meryem Sürmen Dönemi

Trabzon AK Parti İl Kadın Kolları, dün Hayri Gür Spor Salonunda 6. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. 580 delegenin katılım sağladığı kongrede tek listeyle yeniden Meryem Sürmen AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı oldu.

HABER: Rabia MOLLAOĞLU

580 delegenin katılım sağladığı kongreye AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, Trabzon Milletvekilleri Bahar Ayvazoğlu, Salih Cora, Muhammet Balta, Adnan Günnar, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı A.Metin Genç, İlçe belediye başkanları, Gençlik ve kadın kolları katıldı. Kongre Çankırı, Erzincan, Gümüşhane, Kilis, Nevşehir, Muş illeriyle canlı bağlantı kurarak eş zamanlı gerçekleştirildi.

SÜRMEN, “22 YAŞIMDAN BERİ HİZMET EDİYORUM”

İlk olarak konuşma yapan Sürmen, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kadın siyasetin öznesi dediğinde yüreğimiz büyüdü. Işıl ışıl oldu gözlerimiz. Bugün aramız katılacak yeni yönetici arkadaşlarıma Cumhurbaşkanımızın merhametini ve devlet adamlığını dikkate alarak çalışmalarımızda dik durarak ulaşacağız. 22 yaşımdan bu yana hizmet ettiğim AK davada görevim boyunca bilmeden anlamadan kırdığım herkesten haklarını bana helal etmelerini isterim.” diye konuştu.

ZORLUOĞLU, ÖZEL KADIN YAŞAM MERKEZİ MÜJDELEDİ
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, kadınlara yönelik projelerle ilgili müjde verdiği konuşmasında “Seçim döneminde söz vermiştik. Meryem Hanım bilir. Trabzon’umuzda kadınlarımız için özel yaşam merkezleri yoktu. Trabzon için projemiz büyük oranda tamamlandı. Mart gibi ihalemizi gerçekleştiriyoruz. Burada kursların ve aktivitelerin yapılabileceği aktiviteler. Kreş ve çocuk oyun alanları, kadın danışma birimleri, spor yapılacak alanlar ve yarı olimpik yüzme havuzunu kadınlarımıza özel olarak 2022 yılında hazır olacak.” dedi.

CORA, “KADININ FENDİ TERÖRÜ DE YENECEK”

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora ise, “Çok güzel bir şekilde kongrelerimize devam ediyoruz. AK Parti kadınların mücadelesi ile ortaya çıkmış bir harekettir. Kadının fendi, yasakları yendi. Kadınların fena, tabuları yıktı. Kadının fendi, büyük başarıya imza attı. Diyarbakır annelerin mücadelesini gördüğümüzde kadının fendi terörü de yenecektir. Bu anlamda son yıllarda özellikle aramızda bir tefrika oluşturmaya çalışıyorlar. AK Partinin etrafında güçlü bir şekilde eyer alan kadına aflarını yıkmak için bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara fırsat vermeyeceğiz.” şeklinde belirtti.

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, “Türk siyasetine Kadın Kolları Teşkilatını altın harflerle kazıyan bir Genel Başkan'ın Sayın Lütfiye Selva Çam'ın huzurunda Trabzon İl Kadın Kollarımızın 6.Olağan Kongresini icra ediyoruz. Ne mutlu bize ki bayrağı devralırken ki ruhumuzu muhafaza ederek, bayrağı devralan Meryem Sürmen Başkanımızla birlikte Trabzon'da kadına siyaseti sevdirdik.” dedi.

BALTA, “VIZ GELİR TIRIS GİDER”

AK Parti Milletvekili Muhammet Balta, “Yine yüzde 52’nin üzerinde milletin oylarıyla Cumhurbaşkanı olmuş olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, kasetle, kumpasla sözde genel başkanı olmuş insanlara, sözde o insanlara Trabzon’dan bu salondan AK kadınların verdiği cevabı burada görüyoruz. Onlar her zaman vesayetten, darbelerden beslendiler. Ama milletin oylarıyla seçilmiş olan Cumhurbaşkanımıza dil uzatmaya çalıştılar. Vız gelir, tırıs gider. İnşallah birlik içinde beraberlik içinde kardeşlik içinde kenetlenerek, daha da yelpazeyi açık tutarak, bu davada olmak isteyen insanlara, yerimiz var. Daha güçlü şekilde Cumhur ittifakı olarak 2023’te tekrar Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı yapacağız. Hizmetlerimize devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

AK PARTİDE 5,5 MİLYON ÜYE

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, “5,5 milyona ulaşan üye sayımız da diğer partilerin tüm üye sayılarının çok daha üstünde. CHP eski bakanlarından birisi televizyon programında bizim unutmaya çalıştığımız, yüreğimizden atmaya çalıştığımız, gençliğimizi hiçe sayan bu türban/başörtü meselesini tekrar gündeme getirdi. Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde kötü anılarımızı rafa kaldırıp bugün parlamentoda, kamuda ve okullarda bu sorunu boğuşmamaya, bu kötü tecrübelerimizi tarihin eski sayfalarında bırakmak istedik. Bugün yapılmaya çalışılan başörtü ve türban ayrımı yapmak suretiyle irtica faaliyeti olduğunu söylemek, hakimler eğer türbanlıysa hakimlik yapamayacağını söyleyen bir zihniyetle karşı karşıyayız.” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.