Üç belediye başkanı Trabzon'da konuşuyor

banner4
20 Mart 2017 Pazartesi 10:39
Üç belediye başkanı Trabzon'da konuşuyor
banner38

61MEDYA/BERKANT PARLAK-İstanbul’daki üç Trabzonlu belediye başkanı düzenlenen kahvaltıda Trabzonlu STK mensupları ve gazetecilerle buluştu. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Aykut Nuhoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in katıldığı toplantıda CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör, Düzköy Belediye Başkanı Abidin Çelik ve çok sayıda STK temsilcisi yer aldı.

Toplantıda konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Nuhoğlu şunları kaydetti:

Bizim ilçemizde yüzde 80’e yakın hayır çıkacak. Türkiye bu dışarda görünen ‘evet’ pankartları gibi posterler gibi değil. Bunu seçim sonuçlarında göreceğiz. Bunlar tam azdılar arkadaşlar, hiçbir şeyle tatmin oluyorlar. Böyle bir şey yok…

Beylikdüzü Belediye Başkanı İmamoğlu şunları kaydetti:

Özgür toplum ne yazık ki özgürlüğü kısıtlanmaya çalışılan bir toplum hâline gelmeye başladı. 2010 referandumunda ilçe başkanıydım. İnsanlara özellikle üç maddenin ne kadar tehlikeli olduğunu anlatmaya çalıştım. Ülkemizi zapt etmeye çalışabilirler uyarısını çok yakın bir dönemde yaptık. Kısa sürede ülkemize müdahale etmeye çalışan bir güçle karşı karşıya kaldık.

Şimdi de önümüze bir referandum koyuldu. Biz de belediye başkanları olarak hem kendi ilçemizde hem de Türkiye genelinde referandumdan anladıklarımızı topluma anlatmaya çalışıyoruz. Trabzon halkı özgürlüğüne düşkün bir millettir. Bireysel özgürlüğü yüksek bir topluluktur. Trabzon insanı müstakil yaşamı çok sever. Kendi çemberine dokunulmasını asla istemez. Başkasına da saygılıdır ama kendi alanına da dokunulmasını istemez.

Bu bir karakter yapısıdır. Bu karakterimiz yaşamımıza yansımıştır. Köylerde evlerimiz dağınıktır. Doğal koşulların verdiği zorlukla, mücadeleci ruhuna yansımıştır. Statta yazdığı gibi dik oyna. Bu dik duruşun ben Türk milletinin de karakteri olduğuna inanıyorum. Bu sunulan referandumun en önemli hususu dik milletin eğilmesidir. Referandumun milletimizin ruhuna aykırı olduğunu düşünüyorum. Tüm vatandaşlarımızdan analiz etmesini bekliyoruz. Analiz edilmesine bizim yardımcı olmamız gerektiğini düşünüyorum. Toplumun, milletin tek tek güçlü güçlü olduğu benim istediğim ve hayal ettiğim Türkiye’dir. Kim olduğunun bir önemi yok. Kim olursa olsun. Hatta bugün Mustafa Kemal dahi olsa ona bile vermeyeceğimiz yetkileri kimseye vermeyeceğiz.

Baro Başkanı’nı eleştiren kişilerin dönüp aynaya kendilerine bakmasını istiyorum.

Sarıyer Belediye Başkanı Genç şunları kaydetti:

Biz toplumsal birlik ve beraberliği sağlamalıyız. Toplumsal birlikteliği özellikle de Karadeniz insanının bu birliktelikteki rolünün iyi değerlendirilmesi gerekmektedir. Biz bu yapının olgunlaşması için çaba sarf etmek zorundayız. En son demokratik yapılanmadaki eksiklik bizi bu sürece kadar getirdi. Milletin anayasasının üç günlük meclis, üç günlük saha çalışmasıyla olmaz. Evet hayır meselesine girince futboldaki müsabakaya dönüyor iş. Ben Karadeniz kadının çalışma alanlarında nasıl en öndeyse burada da en önde tutulması gerektiğini düşünüyorum. Bir kadın yuvasını da yavrusunu da kaybetmek istemez.

Son Güncelleme: 20.03.2017 10:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.