Önümüzdeki seçimde Saadet Partisi iktidara gelecektir

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın Trabzon’da konuştu.

banner4
21 Mayıs 2017 Pazar 13:17
Önümüzdeki seçimde Saadet Partisi iktidara gelecektir
banner38

61MEDYA/BERKAY GÜNTEKİN-Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın Trabzon’da konuştu. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Aydın uyuşturucu bağımlılığına dikkat çekip “Biz gençlerimizi kaybediyoruz. Uyuşturucuya kurban verdik. Gençlerimiz kumar oynuyor. Neden kısa yoldan para kazanmanın yollarını arıyor. Ben bunları deyince tepki alıyorum.” Diyorlar ki adam Kur’an derslerini siyer derslerini ilkokul da seçmeli ders haline getirdi. Siz buna mı karşısınız. Hayır, bunları tebrik ediyoruz ama sen bir elinle Kuran öğretir de bir elinle iddia oynatırsan ortaya iddia kuponu tutsun diye dua çıkarır.” dedi.

BİZİM KIBLEMİZ BELLİ

Referandum süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan Aydın “Bütün bunlar yaşanırken hiçbir şey yokmuş gibi Türkiye referandum sürecine sokuldu. Saadet Partisi ilkelerinden dolayı bir duruş sergiledi. Hayır dedi. Biz ilkelerimizden dolayı bu duruşu sergiledik. Bunu yapınca bize CHP ile aynı çizgiye geldiğimizi söylediler. Onlarda hayır dedi sizde hayır dediniz. Bir insanın vejetaryen olduğu için domuz eti yememesiyle bir insanın Müslüman olduğu için domuz eti yememesi aynı şey değildir. Biz inancımızdan, ilkelerimizden ve esaslarımızdan dolayı bu duruşu sergiledik. Bizim kıblemiz belli. Biz namaza durduktan sonra yanımızda duran insanların kim olduğuna bakmayız. Öyle böyle geçti. Ama emin olun ki Saadet Partisi Türkiye’nin en kilit partisi olmuştur.” ifadelerini kullandı.

SAADET PARTİSİ İKTİDARA GELECEKTİR

2019 seçimlerinde Saadet Partisi’nin kilit parti olacağını söyleyen Aydın “2019’daki başkanı belirleyecek parti Saadet Partisidir. CHP yüzde 24, HDP yüzde 9-10 geriye kalan o kısım nereden geldi? Saadet Partisinin oyu olmasa da etkileme gücü var. Saadet Partisi bu milletin mayasıdır. Türkiye’nin teminatıdır. Saadet Partisi, Millî Selamet’ Partisi’nin anahtarını eline geçirecektir, önümüzdeki süreçte çalışacağız. Genel Başkanımızın söylediklerini mayalayacağız. Önümüzdeki süreçte Saadet Partisi iktidara gelecektir. Bu sistemde iktidara gelmemiz daha kolaydır. Biz iktidara geldiğimiz zaman herkesin kabul edeceği anayasayı bu milletin gündemine getireceğiz.” dedi.

ŞAHISLAR DEĞİL ZİHNİYETLER YAPAR

Aydın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’nin tekrardan genel başkanı olmasını eleştirip “Bugün cumhurbaşkanımız partisinin genel başkanı oldu. 15 yıldır ülkeyi tek başına yöneten iktidarın hala reform cümleleriyle kongreye gitmesi gerçekten çok garip. Zaten 15 yıldır iktidarsın ama işi şahıslar değil zihniyetler yapar. Milli Görüş fikirlerine dönülmediği müddetçe, Saadet Partisinin dedikleri yapılmadığı müddetçe hangi partinin başına geçerseniz geçin ne kadar oy oranına ulaşırsanız ulaşın hiçbir zaman bu ülkenin temel meselelerini çözemezsiniz. Saadet Partisi olarak yine de hayırlı olsun diyoruz. Zaman konuşulacak zaman değil. Çalışılacak zamandır.” diye konuştu

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.