Hem reklam hem yakışıksız

CHP’li Meclis Üyesi Söğüt, Zorluoğlu’nun reklam yaptığını söyledi

25 Şubat 2021 Perşembe 10:16
Hem reklam hem yakışıksız

Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Oktay Söğüt, Erişimi Olmayan Öğrencilere Tablet Temini Projesi kapsamında Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere 720 adet tablet dağıtımı yapıldığını belirtti. Sadece ortaöğretim kurumlarında 140 bin öğrencinin okuduğunu ve 720 tablet dağıtımının yetersiz olduğunu ifade eden Söğüt, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun reklam yaptığını söyledi.

“HER 194 ÖĞRENCİDEN SADECE BİRİNE TABLET YARDIMI YAPILMIŞ”

Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Oktay Söğüt, Erişimi Olmayan Öğrencilere Tablet Temini Projesi adıyla başlatılan ihtiyaç sahibi öğrencilere Trabzon Belediyesi tarafından 720 adet tablet desteği bulunulduğunu açıkladı. Orta öğretim kurumlarında 140 bin öğrencinin olduğunu ifade eden Söğüt, dağıtılan 720 adet tablet sayısını yetersiz buldu. Söğüt,  “Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Erişimi Olmayan Öğrencilere Tablet Temini Projesi kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere önceki gün 720 adet tablet desteğinde bulunduğunu açıkladı. Orta öğretim kurumlarında 140 bin öğrencinin okuduğu şehrimizde, Büyükşehir Belediyemizin dağıtılan tablet sayısı 720. Bir başka ifadeyle her 194 öğrenciden sadece birine tablet yardımı yapılmış.140 bin öğrencinin sadece 720’sinin tablet ihtiyacı olduğunu söylemenin fazla iyimser bir düşünce olduğundan hareketle, yapılan tablet yardımının yetersiz olduğu gün gibi ortadadır. 707 mahallesi, 640 orta öğretim kurumu olan şehrimizde, 720 tablet dağıtımı, her bir mahalleye ve her bir okula bir tablet demektir ki, bu da yetersizliğin en büyük ispatıdır.” açıklamalarında bulundu.

“İHTİYACI OLAN HİÇBİR ÖĞRENCİNİN KALMAMASI HEDEFLENMELİ”

Trabzon Büyükşehir Belediyesi binasının tadilatına 5 milyon lira harcandığını öne süren Söğüt, Büyükşehir Belediyesi’nin 720 adet tabletten çok daha fazlasını dağıtabileceğini aktardı. Söğüt, “Sadece Büyükşehir Belediye binasının tadilatına harcanan 5 milyon lira ile 5 bin adet tablet alınabileceği gerçeğinden hareketle, dağıtımı yapılan 720 adet tabletten çok daha fazlasını Büyükşehir Belediyemiz dağıtılabilir, ekipman eksiği olan öğrenci sayısını sıfırlayabilir. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun dağıtımını yaptığı 40 bin tableti yetersiz görüp ‘Böyle allamak pullamak olur mu?’ sözünden hareketle Başkan Zorluoğlu’nun 720 adet tablet yardımına reklamın dik alası demek abartı olmaz sanırım. Bu yetersiz yardım projesi, ihtiyacı olan hiçbir öğrenci kalmamasını hedefleyerek, yeniden gözden geçirilip, hayata geçirilmesi dileğiyle.” diye konuştu.

HABER: Kübra Nur KOTAMAN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.