Gelecek Partisi Basınla Buluştu

07 Nisan 2021 Çarşamba 12:02
Gelecek Partisi Basınla Buluştu

Gelecek Partisi İl Başkanlığı, Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün’ün de katılımıyla bugün saat 10.30 da kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu’nun organize ettiği toplantıya Samsun, Gümüşhane ve Bayburt İl Başkanları da katıldı.

Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu yaptığı konuşmada şu sözleri kaydett: “Türkiye artık 3. Dünya ülkeleri arasına gitti. Genel başkanımızın temiz siyaset istemi ihraç sürecini doğurdu. Genel başkanımız yola çıktığında bize görev tevdi edildiğinde şerefle kabul ettik. İnşallah rabbim ülkemizi en iyi noktalara getirmeyi nasip eder.” 

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün ise “Ben Gümüşhaneli’yim. İyi bir Trabzonsporlu olmamızla birlikte kendimizi Trabzonlu olarak görüyoruz. Burada kendi evinizde olmaktan mutluyum.” Diyerek başladığı konuşmasını “Siyasetin meşru zemini ahlak dürüstlüktür. Biz duruşumuzu hiç bozmadık. Ben genel başkanı, başbakanlığı döneminde tanıdım. Samimi olmamızda Zigana tüneli zamanıdır. 153 kurucumuzun 25-30 tanesi AK Partiden gelmedir. Geri kalanlar bu milletti temsil edecek insanlardan oluşmuştur. Biz bu sürece korkunun iklim olduğu bir dönemde çıktık. Siyaseti menfaat için kullanan her kesimden insan varken, Ahmet Davutoğlu ve bir kaç arkadaşının başarılı olma şansı yoktur diyerek başbakanlığı elinin tersi ile iterek yüzde 49 oy almasına rağmen yanlışın içinde olmayarak ayrıldı.” dedi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün Montrö bildirisine de atıfta bulundu ve genel bir değerlendirme yaparak şu ifadeleri kullandı: “Bildiri yayınlandı milli iradeye karşı dediler. AK Parti milli iradeye yüzde 49 oy almış başbakanı görevden alırken sırtını döndü. Gelinen noktadan çıkmak için suni gündemler oluşturuyorlar. İstanbul sözleşmesi ile ilgili parlamentoda 550 milletvekili oy vermişti. Kendi tabanını konsolide etmek için bunlar gündeme atılıyor. Ben amiraller bildirisinden olumsuz bir durum görmedim. 103 amiral değil de 103 imam bunu gece yarısı yayınlasa rahatsız oluruz. Çünkü sabaha darbesiz uyanabileceğimizden korkarız biz gündemi ve özellikle ekonomi gündemini yakından takip etmemiz gerekiyor. İşin zirvesi anayasa mahkemesinin kapatılmasıdır. Devlet bahçeli üzerinden yürütülüyor. 4 tane merkez bankası başkanı değişti. Aldıkları kararlara artık dünyada değer verilmiyor. Merkez bankaları özerktir. Aynı gece 525 milyar TL kayboldu. Bu para eğitimde, sağlıkta, çalışanlar için kullanılabilirdi. Bunları dile getirecek medyada kalmadı. AK Partinin hedefleri 2023’dü ama yaklaştığı için 2053 e gitti. Biz 2 yıl başbakanlık yapan ülkenin bütün kılcal damarlarına kadar bilen genel başkanımızla kapı kapı gezeceğiz. Ak Parti ve MHP kongrelerinden önce ülke sarı iken kongrelerden sonra kırmızı oldu. Bunda bazı çelişkiler var.İnsanlar bir arayış içinde. Bütün muhalefet partilerinin il başkanları ile Gümüşhane’de yemek yedik. Ben bütün partilerin ortak değerinin ülkenin geleceğidir.” 

Biz PKK ve FETÖ irtibatı olanlar hariç herkesle konuşup görüşürüz diyen Üstün, “ AK partinin içinden çıkıp partiyi kurmak kolay değildi. Biz AK Partinin mirasına talip değiliz. Teşkilatlanmada eksik kaldığımız tek yer Karadeniz. Diğer yerlerde teşkilatlanmamızı tamamladık. Bütün partilerden randevu istedik. Görüşmelerimizi yapacağız. Bu sistemde en büyük güç TBMM de olacak. Hükümeti yıkabilirsiniz ama alternatifini yapmanız lazım. Yarın ittifaklar nasıl gelişir bilmiyorum. Bu sistemde ittifaksız bir yere gidilmeyeceği için bizde görüşmelerimizi yapacağız.” şeklinde konuştu.

Son olarak demir yolu konusuna değinen Üstün, "Demir yolunun Trabzon’a gelmesini Gümüşhaneli olarak  en fazla isteyenlerdenim. Şimdi Sivas’a geldi. Erzincana gelecek. O radan da buraya gelmesi için çok iyi çalışmak lazım." ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
Gelecek Partisi
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.