Dedikodularla değil belgelerle konuşalım

banner4
12 Mayıs 2017 Cuma 18:01
Dedikodularla değil belgelerle konuşalım
banner38

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Trabzon Milletvekili Salih Cora CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen'in Sürmene Çamburnu örtü yangını ile alakalı iddialarını külliyen yalan olduğunu söyledi. Cora “Bu iddaların kamuoyunda bir karşılığı olmadığı bilindiği halde temcit pilavı misali sürekli önümüze getirmesi siyaset üretememe acizliğinin bir başka göstergesidir.” dedi.

İSPATLA MÜKELLEFTİR

Cora “Gündemi bu şekilde belirmeye çalışması beyhude bir çaba fuzuli bir müşguliyettir. Öküz altında buzağı arıyorlar. Bu yangınla ilgili soruşturma başlatılmış sebepleri ortaya çıkarılmıştır, yanan ormanlık alana ilişkin gerçekle uzaktan yakından ilişkisi olmayan iftiralar artık gerçekten mide bulandırmakta maalesef Sayın Pekşen hala bu iftiraların arkasında durmaya çalışmaktadır. Sn vekilin her geçen gün  inandırıcılığına ve ciddiyetine zarar vermektedir. Kişileri ve kurumları isnat ederek, yalan yanlış bilgilerle kamuoyunda infial yaratma çabası hukukçu kimliğiyle asla bağdaşmamaktadır. Müddei iddiasını ispatla mükelleftir prensibini bir meslektaşı olarak  kendisine hatırlatıyoruz.” ifadelerini kullandı.

EROĞLU İLE GÖRÜŞTÜK

Cora “Orman ve Su İşleri Bakanımız Sn Veysel Eroğlu ile görüştük,  kendisinden aldığımız bilgiler ve olay yerinde bizzat inceleme yapanların da göreceği üzere Çamburnu'nda çıkan örtü yangını neticesinde bazı ağaçların gövdelerinde kararmalar meydana gelse de, bütün ağaçların sürgün verme kaydıyla yaşamsal faaliyetlerine devam ettiği tespit edilmiştir.” diye konuştu

Cora “Bu alanda villa inşa edildiği iddiası ise halkı yanlış yönlendirmekten ve kışkırtmaktan ibarettir. Villa olarak zikredilen yerler yöre mimarisine uygun günü birlik mesire alanıdır. Yani bungalov diye tabir edilen ahşap yapıdır. Bu yapılar hem iddia edildiği gibi villa değildir, hem de yapımına yangından çok daha önce bendeki bilgilere göre iki yıl önce o yörede ki bir turizmci hemşehrimiz tarafından başlanmıştır. Ayrıca bu günü birlik mesire alanları yöre mimarisine uygun olup yapımında tabii bütünlük korunmuş, bir tek ağaç bile kesilmemiştir.” dedi.

DEDİKODULARLA DEĞİL BELGELERLE KONUŞALIM

Cora “Açıklamada yapılaşma için tıraşlandığı söylenen alan ise heyelan olan sahadır. Karayolları yolu tek şeride düşürerek söz konusu alanda heyelan temizleme yapmış ve kafes tel sermiştir. Haluk abi Trabzon’a daha sık gelmelidir. Ne zaman heyelan ne zaman yangın olduğunu yakından takip etmelidir. Kulaktan dolma bilgilerle hareket etmek doğru değildir. Yanan orman alanlarının başka maksatla kullanımına tek bir misal dahi gösterilemez. Böyle bir şey olsa bedeli ne olursa olsun karşısında önce biz dururuz. Trabzon'un doğal güzellikleri bizim kırmızı çizgimizdir. Şimdi olay bu kadar açıkken yalandan yere hiç kendini yorma. Kamuoyunun son derece hassas olduğu bir konuda yapılan bütün açıklamaları milletimiz takip etmekte kararını vermektedir .Her iddianız bir belge ile çürütülmüştür .Hülasa bundan sonra dedikodularla değil belgelerle konuşalım, sonra üzülmeyin! Saygılar.” dedi.

Son Güncelleme: 12.05.2017 18:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.