“Çarşıbaşı’na ne yapıldı?”

25 Ocak 2021 Pazartesi 10:51
“Çarşıbaşı’na ne yapıldı?”

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Trabzon’un Çarşıbaşı ilçesi için önemli açıklamalar da bulundu. Hem Çarşıbaşı hem Trabzon için verilen sözlerin tutulmadığını aktaran Kaya, AK Parti’ye sitem etti.

ÇARŞIBAŞI’NA VERİLEN SÖZLER TUTULMADI

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Çarşıbaşı’nın 15 bin 562 nüfusa sahip olduğunu fakat bakıldığında bu sayının çalışmak için büyük şehirlere göç edildiğinden dolayı düştüğünü belirtti. İşsizlik oranının fazla olduğu Çarşıbaşı’nda özellikle gençlerin göç ettiğini belirten Kaya, Çarşıbaşı’na verilen sözlerin tutulmadığını ifade etti. 19 yıldır AK Parti’nin birçok şey yapabileceğini söyleyen Kaya, “Çarşıbaşı 15 bin 562 nüfusa sahip. Fakat bakıldığı zaman çok az sayıda insan var. Çünkü Çarşıbaşı gençlerinin büyük çoğunluğu büyük şehirlere göç etmişler. Çarşıbaşı’nda iş olmadığı için, fabrika olmadığı için başka yerlerde çare arar olmuşlar. Siyasetin derdi ve önceliği bu olmalı. Trabzon’un doğusundan batısına hangi sıkıntı var ise bu konuları çözmeye çalışıyorum. Aslında milletvekillerinin görevi budur. Çarşıbaşı’nın 19 yılda hangi eksiği giderildi? Çarşıbaşı’na hangi sözler verilmişti, kaç tanesi yapıldı? Mesela, Yavuz Grup Yolu’nu bitiremediler. İsteseler 17 kilo metrelik yolu kısa sürede bitirebilirler. Ama hala devam ediyor. Çarşıbaşı’na yüksekokul sözü var. Yıllardır her seçim döneminde söz veriliyor. Balıkçıların sorunu ve liman sorunu var. Su ürünleri merkezi açılacaktı. Fakat o da açılmadı. Söz verilen 480 TOKİ konutunu da gerçekleştirmediler. Doğalgaz hala gelmedi. Oysaki Sayın Cumhurbaşkanımız 2018 yılı itibariyle her yere doğalgaz yapılacak sözü verdi. Yayla yolları yapımı ve içme suyu artıma tesisleri yapımı yarım kaldı. 19 yıldır bir parti iktidarda ve verilen sözler yerine getirilmemiş. 19 yılda birçok şey yapılabilirdi. Çarşıbaşı’na verilen sözler tutulmuş olurdu.” açıklamalarına yer verdi.

“ORTADA BÜYÜK BİR HAKSIZLIK VAR”

Kaya, 600’ün üzerinde kanun teklifi sunulduğunu fakat her defasında AK Parti ve MHP tarafından reddedildiğini dile getirdi. Kaya, “EYT (Emeklilikte yaşa takılanlar), asgari ücret, emekli zamları, KYK borcu, SGK borcu, MEP görevlileri gibi 600’ün üzerinde kanun teklifi verdik ve sürekli AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi. Çoğu da kendilerinin vatandaşlara vadettikleri teklifler. Mesela EYT konusu.  MHP ve AK Parti’nin genel başkan yardımcılarında tutun, milletvekillerine kadar seçim satımı halinde bütün millete söz verdiler bu konuda. İnsanlara söylenen prim gününü doldurup, paralarını yatırmalarına rağmen verilen söz tutulmadı. Ortada büyük bir haksızlık var.” dedi.

“CHP TÜRKİYE’NİN TEK UMUDUDUR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti milletvekilleri tarafından CHP’nin sürekli olarak karalama politikasına maruz kaldığını ifade eden Kaya, sıklıkla bunun yapıldığını belirtti. Bu karalamalara cevap verildiğini ve CHP’nin Türkiye için tek umut olabileceğini ifade etti. Türkiye’nin ve CHP’nin güçlenmesi için elinden geleni yapacağı söyleyen Kaya, “Sayın Cumhurbaşkanı ve AK Parti milletvekilleri, birçok yerde CHP’nin hizmeti yok, CHP’nin çakılı çivisi yok, hiçbir şey yapmadı gibi laflar ediliyor. Sıklıkla bunu kullanıyorlar. Fakat biz bunu kanıtlarıyla önlerine sunduk ve bu konuda onları susturduk. Bu parti Türkiye’nin tek umududur. Bu parti Türkiye’nin aydınlık güzel geleceği adına da herkesin sarılabileceği ve sığınabileceği bir liman konumundadır. Bu konuda CHP’nin güçlenmesi, büyümesi ve iktidar olabilmesi için ne gerekiyorsa onu yapma gayreti içerisindeyim.” ifadelerinde bulundu. 

HABER: Kübra Nur KOTAMAN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.