Baskı yok ‘Evet’ oyu istedim

CHP Hayrat İlçe Başkanı Ali Nuhoğlu, Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu’nun referandum günü CHP’li sandık görevlilerini arayarak, “Vatandaşları rahat bırakın, evet oyu kullansınlar ve boş oyları doldursunlar” diyerek baskı yaptığını ileri sürdü. Başkan Nuhoğlu ise, “Baskı yok. Herkesten sadece ‘Evet’ oyu istedim.” dedi.

25 Nisan 2017 Salı 09:50
Baskı yok ‘Evet’ oyu istedim

CHP Hayrat İlçe Başkanı Ali Nuhoğlu, Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu’nun referandum günü CHP’li sandık görevlilerini arayarak, “Vatandaşları rahat bırakın, evet oyu kullansınlar ve boş oyları doldursunlar.” diyerek baskı yaptığını ileri sürdü. Başkan Nuhoğlu ise “Baskı yok. Bütün itiraz ve iddiaları seçim kurulunca reddedildi. Ben sadece CHP’lilerden değil, MHP’lilerden, Saadet Partisindeki kardeşlerimden de ‘Evet’ oyu istedim.” dedi. Yazılı basın açıklaması yaparak çeşitli iddialarda bulunan CHP Hayrat İlçe Başkanı Ali Nuhoğlu, Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu’nun 16 Nisan’da yapılan halk oylamasında, sandık görevlilerinin Başkan Nuhoğlu’nun kendi siyasi görüşüne göre dizayn ettiğini ileri sürdü. Nuhoğlu, “Hayrat Belediye Başkanı halk oylamasına hile karıştırdı. Referandumda kendi siyasi görüşüne göre sandık başkanlarını dizayn etti, CHP’li sandık görevlilerini referandum günü ve öncesi arayarak, ‘Vatandaşları rahat bırakın, evet oyu kullansınlar ve boş oyları doldursunlar.’ diye baskı yaptı. Hayrat’ta 500 hayali oy kullanıldı, belediye başkanı bunları koordine etti. Yalancı ben isem Hayrat Belediye Başkanı’nı Kur’an’a el basmasına davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

CHP’li İlçe Başkanı Nuhoğlu, açıklamasına şu şekilde devam etti: “Referandum öncesi Hayrat Belediye Başkanı, ‘Cumhurbaşkanı bana söz verdi.’ diyerek yurttaşlara Cumhurbaşkanı’nın Hayrata geleceğini, Hayrat’ta 4 yıllık fakülte, doğal gaz, elektrik santrali vaat ettiğini belirterek insanlarda algı oluşturup Evet oyu istedi. Aynı zamanda 2009 yerel seçim öncesi Hayrat’ta 4 yıllık üniversitemiz hayırlı olsun diye afiş asmıştı ama sözünü yerine getirmedi. 8 yıldır aynı sözü verip nasıl sandıkta milleti kandırmışsalar ülkenin rejimini değiştirecek referandumda yine yalan konuşarak yurttaşlarımızı aldatmışlardır. Belediye başkanı kamu görevlisidir, siyaseti siyasetçi yapsın, insanları kandırmasın. Yaptığı bir belediye başkanına yakışmaz.” şeklinde açıklamasını bitirdi.

BAŞKAN NUHOĞLU İDDİALARI YALANLADI

İddialara cevap veren Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu ise “Seçimi kaybedince ne yapacaklarını şaşırdılar. Ben belediye başkanıyım. Seçimle geldim. Sandık sonuçlarına her zaman saygı gösteririm. Onlar da seçim sonuçlarına saygı göstersinler. Başarımızı gölgelemeye çalışıyorlar. Ortada bir baskı yok. Bütün itiraz ve iddiaları seçim kurulunca reddedildi. Ben sadece CHP’lilerden değil, MHP’lilerden, Saadet Partisindeki kardeşlerimden de ‘Evet’ oyu istedim.” dedi.

Hayrat’ta verilen sözlerin yerine getirilmediği iddiasına ise Başkan Nuhoğlu, “Doğal gaz bu yıl içinde gelecek. Bakan Berat Albayrak zaten açıkladı onu. Üniversiteyi de Süleyman Soylu söz vermişti, Trabzon’a 2. üniversite yapılınca yüksekokul kurulacak. Şimdi kapalı spor salonu, futbol sahası bu sene ihalesi olur, onlar da başlayacak yakın sürede. O konuşuyor.” diyerek yanıt verdi.(günebakış)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.