Bakan Soylu gençlerle

banner4
15 Mart 2017 Çarşamba 10:43
Bakan Soylu gençlerle
banner38

61MEDYA/BERKANT PARLAK- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “16 Nisan’dan yargı taraflı olmayacak. Milletin yargısı olacak.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Trabzon Gençlik Meclisinin düzenlediği “Gençlik Buluşması”na katıldı. Çok sayıda gencin katıldığı toplantıda Trabzon Milletvekili Salih Cora, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, AK Parti İl Başkanı Haydar Revi yer aldı.

Toplantıda ilk olarak konuşan Milletvekili Cora gençlere büyük bir önem verdiklerini belirterek anayasa değişiklik öngörüsündeki milletvekili seçilme yaşının 18 yaşına indirilmesini anımsattı. Cora “Bu anayasa değişikliğine her şeyden evvel gençlerin sahip çıkması gerekmektedir. Anayasa her anlamıyla millete, halka dayanan bir anayasadır. Bir sorun olduğu zamanda çözümün anahtarının millet olduğu bir anayasadır. Yeni bir hükûmet modeline ihtiyaç vardır. İnşallah siz değerli kardeşlerimizin çalışmalarıyla 16 Nisan’da büyük bir güçle Türkiye’den dünyaya mesaj vereceğiz.” dedi.

Bakan Soylu bu ülkenin yarınlarını gençlerin güvence altına alacağını belirterek “Size iki selâmı iletmek isterim. 15 yıldır bu ülkede büyük bir dönüşümün altına imza atan, Türkiye’yi 21’inci asırda büyük sıçramayla karşı karşıya getiren kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selâmlarını, muhabbetlerini sizlere ifade etmek istiyorum. Memleketimizin sevgisini her daim gönlünde hisseden, sizinle beraber olacağımı bilen Samsunlu genç arkadaşlarımın da muhabbetlerini iletiyorum.” dedi.

TÜRKİYE’DE GÖREV YAPMAK KOLAY DEĞİLDİR

Soylu, çok uzun yıllardan beri Türkiye’nin ayakta kalmak istedikçe ülkenin yönetilemez hâle gelmesini isteyenler tarafından engellenmeye çalışıldığını belirtti. Soylu “Bazı ülkelerde siyaset yapmak kolaydır. Çünkü o ülkelerde sorumluluk azdır. Rutin işleri yapar beklentiler karşılanır. Ancak Türkiye’nin durumu böyle değildir. Görevleri, sorumlulukları fazladır. Türkiye’nin hizmet edilebilecek kolay yeri yoktur. Bu ülke dünyanın en pahalı arazisi üzerindedir. 15 yıldır AK Parti iktidarıyla bir istikrar sağlanmıştır. Ancak bu güzel ülke çok badirelerden geçmiştir. 2002 sonrasında Türkiye güzeldir ama öncesi vardır. Bu ülke akşam zengin yatıp sabah fakir kalkan bir ülkedir. Bankalar bir gecede hortumlanmıştır. Bunlar yapılırken birilerinin başörtüsü irtica diye ortalık ayağa kaldırılmıştır.” diye konuştu.

HİÇBİRİNDEN KORKMADIK, “ÖNCE ALLAH” DEDİK

Ülkede her 10 yılda bir darbe yapıldığını ifade eden Soylu konuşmasına şöyle devam etti: “Biz buralara çok zor geldik. Bu ülkeyi badirelerden geçirerek getirdik. Bu ülkenin tel tel dökülen hastanelerini ayağa zor kaldırdık. Havalimanı, üniversite sayılarını iki katına çıkarmakta çok zorlandık. Zorlandık derken inşaatı için değil. Bir zihniyetle mücadele ederken zorlandık. Yatırım yapılmasını istemediler. Sen kimsin ki İMF ile aşık atıyorsun dediler. Biz buralara kolay gelmedik arkadaşlar. Bizi terörle, gazete manşetleriyle, e-muhtıralarla terbiye etmeye çalıştılar. Hiçbirinden korkmadık. Biz önce Allah dedik.”

BU MEDENİYETİ KRİZLE TERBİYE ETMEK İSTİYORLAR

15 Temmuz darbe girişimi bildirisinde yeni anayasanın önerildiğini kaydeden Soylu “Yeni bir anayasayı 15 Temmuz’dan sonra bir deli gömleği giydirir gibi giydirmek istediler. Eğer biz 16 Nisan’ı sadece 18 maddelik anayasa değişikliğinden oluşan bir durum olarak görürsek yanılırız. Bu medeniyeti yarına taşıyacak olanlar olarak sorumluluğumuz büyüktür. Bizim medeniyetimizi kısıtlamak istiyorlar. Bu medeniyeti yarına taşımak isteyenleri ekonomik krizle terbiye etmek istiyorlar. Eğer bugün Hollanda Türkiye’ye had bildirmeye çalışıyorlarsa olay farklı boyut almıştır.” biçiminde konuştu.

İKİ ÜLKÜYE EN YAKIN OLDUĞUMUZ DÖNEM

16 Nisan’da Türkiye’nin üzerindeki vesayeti atmaya kalktığını vurgulayan Soylu şunları kaydetti: “Türkiye’nin kafasına çorap ören ve bizi yetersiz olarak görmek isteyen bir anlayışı devreye soktular. Bu bizim medeniyetimize saldırıdır. 16 Nisan’da büyük atılımdan sonra ikinci sıçramamızı gerçekleştirmek buradaki genç kardeşlerimin ve hepimizin ortak görevidir. Cumhuriyetin iki kuruluş ülküsü vardır: Biri tam bağımsızlık. Diğeri egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir. Bu iki ülküye en yakın olduğumuz dönemdeyiz. Türkiye’nin üstünlüklerini elinden almak isteyenler. Biz dünyanın en önemli enerji geçiş hattı üzerindeyiz. Bizim kadar güvenli enerji geçiş hattı yoktur.”

Son Güncelleme: 15.03.2017 13:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.