Aykan’a sert tepki

02 Mart 2021 Salı 11:10
Aykan’a sert tepki

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, Asım Aykan’ın gündemde kalabilmek için İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik FETÖ suçlamalarında bulunduğunu öne sürdü. İYİ Parti tarafından FETÖ’nün araştırılması için TBMM’ye sunulan belgelerin geri çevrildiğini söyleyen Kuvvetli, ayrıca Akşener’in üç yıldan beri FETÖ soruşturması için ifadesinin alınmasını istemesine rağmen ifadesinin alınmadığını aktardı.

“SİZ O GÜNLERDE MASALARIN ALTINDA SAKLANIYORDUNUZ”

Asım Aykan’ın gündemde kalabilmek için İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik iftira kampanyasına devam ettiğini öne süren İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, “Sayın Asım Aykan'a cevabımdır. Trabzon Belediye Başkanlığı, Milletvekilliği yapmış ancak son zamanlarda esamesi okunmayan bu kişilik gündemde kalabilmek için Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'e yönelik hezeyan dolu iftira kampanyasına devam ediyor. Sayın Aykan, 28 Şubat 1997 Post-modern darbe döneminde siz korkunuzdan masaların altına saklanırken; darbeciler tarafından salınmak istenen korku ve tehditlere boyun eğmeyen, adeta darbecilerin tankları dahi durduramadığı Meral Akşener'in darbecilerle nasıl mücadele ettiği dünya alem tarafından biliniyor. Bu gerçeklere rağmen Sayın Akşener’in bu mücadelesini göremeyen, duymayan siz oldunuz çünkü siz o günlerde masaların altında saklanıyordunuz.” dedi.

“FETÖ ARAŞTIRMA KOMİSYON RAPORU NEREDE?”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in FETÖ ile suçlanması üzerine FETÖ soruşturması için ifadesinin alınmasını istemesine rağmen ifadesinin alınmadığını savundu. FETÖ’nün araştırılmasının önüne geçildiğini ve araştırılması için aynaya bakacak cesaretlerinin olmadığını söyleyen Kuvvetli, “FETÖ konusunda bu kadar sabıkanız varken hiç utanmadan nasıl olur da başkalarına laf atabilirsiniz? Söyler misiniz? Türkiye Büyük Millet Meclisi, meclis araştırma komisyonunun hazırladığı 600 sayfalık FETÖ araştırma komisyon raporu nerede? İYİ Parti olarak Meclise sunduğumuz FETÖ'nun siyasi ve ekonomik ayağı araştırılsın önergesine neden hayır dediniz? FETÖ’nün askeri, istihbarat, emniyet, iş adamı vs. ayağı bulundu da; onlara 15 Temmuz hain darbe girişiminde bulunma imkanlarını sağlayan siyasi ayağı nerede? Ancak maalesef bunları araştırmak için aynaya bakacak cesaretiniz bile yok. Baksanız FETÖ’cüleri rahatlıkla göreceksiniz. Sayın Meral Akşener'in MHP'de Genel Başkanlığa aday olduğu dönemlerde, Genel Başkan olacağı iddiasıyla söylediği bir söz üzerinden FETÖ iftirası atacağınıza, üç yıldan beri FETÖ soruşturması için ifadesinin alınmasını istemesine rağmen neden ifadesi dahi alınmıyor bunu sorgulayın. Ne diyelim. İt ürür kervan yürür.” açıklamalarında bulundu.

HABER: Kübra Nur KOTAMAN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.