ASKON Trabzon’da Evet için toplandı

ASKON Genel Başkan Yardımcısı Salim Aslanhan Trabzon’da üyelerle buluştu, 16 Nisan’daki referandumda genel merkezin kararının neden Evet olduğunu açıkladı, ASKON Trabzon Şube Başkanı Yılmaz Karadeniz’de her zaman en doğru kararı veren Türk Milleti’nin referandum kararına herkesin saygı göstermesi gerektiğini ifade etti.

banner4
02 Nisan 2017 Pazar 13:12
ASKON Trabzon’da Evet için toplandı
banner38

ASKON Trabzon Şubesi tarafından Trabzon’da bir otelde gerçekleştirilen toplantıya, ASKON Genel Başkan Yardımcısı Salim Aslanhan, ASKON Trabzon Şube Başkanı Yılmaz Karadeniz, Ensar Vakfı Başkanı Ömer Topaloğlu, Erbakan Vakfı Başkanı Ahmet Ziya Akıntürk ve çok sayıda ASKON üyesi işadamı katıldı.

Toplantıda konuşan ASKON Genel Başkan Yardımcısı Salim Aslanhan Evet kararının ülke ekonomisinin iyileşmesine büyük katkılar sağlayacağını belirterek, ‘değerli üyelerimiz, Trabzon Şubesi Başkanı Yılmaz Karadeniz ve siz üyelerini bölgedeki başarılı çalışmalarınızdan ötürü kutluyorum. 16 Nisan’da yapılacak olan halkoylaması için herkesin mutlaka bir kararı olacaktır. 
Fakat karar ne olursa olsun, bu ASKON’da da diğer STK’larda da bir irade oluşacaktır, farklı görüşlerde oluşacaktır ama bu farklı görüşler bizim birlik beraberliğimizi etkilememeli. Biz işadamlarıyız, tüm işadamları bizim için değerlidir. Vergiyi sizden alıyoruz, devletin kasasını sizler dolduruyorsunuz. Hükümetin 2023 hedeflerini gerçekleştirecek olan işadamlarıdır yani sizlersiniz.
Yeni sistem işadamlarına neler getiriyor bunun iyi bilinmesi lazım. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yorulmuş sistemin kökten değişimi için bir şanstır.
Üst düzey bürokrasinin başkan ile birlikte gelip gitmesi, seçilen ve atanının gerilim sorununu ortadan kaldıracaktır.
Bakınız şu anda 23 ilde uygulanan cazibe merkezleri programı var, yoğun bir müracaat var, bunlara kaynak var ama bürokrasinin direnci ile bu yatırımlar engellenebilir. Halen daha yapılan müracaatlar bürokrasinin hantallığı yüzünden onaylanmış değil.
Ama yeni sistemde bunun önüne geçiliyor. Bürokratik engeller ortadan kalkıyor. Artık bürokrasinin direncinin kırılması, işleri yavaşlatmasının engellenmesi, işadamlarının önünün açılması gerekir.
Yeni sistemde hantal devlet yapısından ve çok başlılığın ortaya koyduğu kararsızlıklardan kurtulacak olan iş dünyası yatırımlarını hızlandıracaktır.
Bugün sistemle ilgili bir kurum müdürünü 28 defa 13 ay boyunca arıyoruz ama işimize çare bulamıyoruz, ama ilgili bakan aranınca 28 dakikada o kurum müdürü bize dönüş yapıyor.
Bir bürokratın ihmalinden bu gün bir fabrika batıyor, bir ihracatçı batıyor. İşte bunların son bulması için yeni sistemin getirdikleri önemlidir.
Yeni sistem ekonomiye de önemli katkılar sağlayacaktır.
Yeni sistemde kabine yani bakanlar işinin uzmanı kişilerden oluşacağı için, sistemin yürümesi daha sağlıklı ve profesyonelce olacaktır.

Seçim işlerinin denetimi daha iyi olacak, sorumsuz hiçbir yönetici kalmayacak, bürokrasi kontrol edilebilir olacak, hesap verilebilirlik ve şeffaflık artacak, işler daha iyi gittiğinde ekonomi kazacak. Tekrar ediyorum verilecek karar aramızdaki birlik beraberliği asla bozmamalıdır’ ifadelerini kullandı.

SÖZDE KARAR DA MİLLETİNDİR

ASKON Trabzon Şube Başkanı Yılmaz Karadeniz ise 16 Nisan’da verilecek karara herkesin saygı duyması gerektiğini ifade ederek ‘Bugüne kadar milletimizin verdiği en doğru kararlar ile ülkemiz dünyanın sayılı ülkeleri arasında yerini almış, yükselişine aynı hızla devam edecektir.
Bu yükseliş devam ederken, mevcut sistemde aksayan, sekteye uğradığı düşünülen bazı konuların bertaraf edilmesi düşüncesiyle Anayasa maddelerinde değişiklik yapılması için 16 Nisan’da Halkoylaması kararı Türkiye Büyük Millet  Meclisimiz tarafından alınmıştır.
Bugüne kadar önüne gelen her sandıkta en doğru kararı veren milletimiz 16 Nisan’da
Anayasa maddelerinde yapılmak istenilen değişiklikler için sandık başına gidecektir.
Bu halk oylaması Ülkemizin geleceğinin yanı sıra toplumda her kesimi ilgilendirdiği gibi biz iş dünyasını da yakından ilgilendirmektedir. Bu süreçte özellikle siyasilerimizin halkı germeden, evet/hayırla bölmeden daha sağduyulu olması, kim nasıl oy kullanacak ise ona saygı duymaları gerekmektedir.
Madem ki değerli halkımızın tercihine başvurulacak, o zaman son sözü millet söyleyecek son kararı milletimiz verecektir Bizlere düşen Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde ve gurbette ülkemizin şanlı bayrağının temsil edildiği her yerde milletimizin  fikrine, kararına  saygı duymaktır, duyulmasını sağalmaktır.
Son dönemde yaşanan olaylara dikkat çekerek bir şeyin altını çizmek istiyorum.
Ülkemiz topraklarında ve bölge coğrafyasında her zaman kötü emeller içinde olan Avrupa’nın ve Siyonizm’in asırlardır olduğu gibi yine sağ gösterip sol vurmasına kanmayalım.

Şimdi….. Söz de karar da Milletin ise;
Devlet için millet için,
İstikrarın devamı için,
Memleketimizin bekası için
Vatanın bölünmez bütünlüğü için
Büyük yatırımların daim olması için,
Mazlum coğrafyalara uzatılan şefkat elinin geri çekilmemesi için,
Türkiye üzerinde oynanan oyunların bozulması için,
Mutlu ve güzel yarınlar için
Hep birlikte en  doğru kararın verileceği

16 Nisan’daki Referandumun ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını Rabbimden Niyaz ederim.


 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.