Savcı Hürriyeti tahdit eden kişiye takipsizlik verdi

26 Temmuz 2021 Pazartesi 09:35
Savcı Hürriyeti tahdit eden kişiye takipsizlik verdi

 Tam kapanma yasaklarından bir gün önce Kemeraltı esnafı ile sokak röportajı gerçekleştiren muhabirimiz Fatoş Batman, hürriyetini tahdit eden bir esnaf tarafından sözlü saldırıya maruz kalmış ve muhabirimizi zorla dükkanına kapatmıştı. Ancak savcı ‘kovuşturulmaya yer yok’ gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi. Esnaf Hasan B. “Sen benim ses kaydımı alamazsın. Telefonunu göster. İçeri gel seninle  basının ne yaptıklarını konuşacağız.” diyerek muhabirimizi zorla  dükkânına kapatarak hürriyetinden yoksun bırakmıştı. Savcılık muhabirimizin dışarıya çıkmasına izin verildiği için kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi 

Tam kapanma yasaklarından bir gün önce Kemeraltı esnafı ile sokak röportajı gerçekleştiren muhabirimiz Fatoş Batman, hürriyetini tahdit eden bir esnaf tarafından sözlü saldırıya maruz kalmış ve muhabirimizi zorla dükkanına kapatmıştı. Ancak savcı ‘kovuşturulmaya yer yok’ gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi. Esnaf Hasan B. “Sen benim ses kaydımı alamazsın. Telefonunu göster.. İçeri gel seninle basının ne yaptıklarını konuşacağız.” diyerek muhabirimizi dükkânına kapatarak hürriyetinden yoksun bırakmıştır.

HEM SALDIRDI HEM DE LİNÇ ETTİRMEK İSTEDİ

Kendisini dükkâna kapatan Hasan B.’ye tepki gösteren Batman’ı dışarı çıkardıktan sonra sözlü saldırıya devam ederek “Bakın sizin kayıtlarınızı gizli gizli alıyor. Sen göreceksin aslan parçası” diyerek diğer esnaflara hedef gösterdi. Batman ise “Ben esnafın sorunlarını dinlemeye çalışıyorum. Size neden kötü bir şey yapmadığımı anlatamıyorum?” diyerek çevreden yardım istedi. Ardından olay emniyete intikal etti. Hasan B.’nin dışarı çıkmasına izin verdiği gerekçesiyle savcılık davanın kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Muhabirimiz ise “Davanın açılması için ille de ölmem ya da yaralanmamam mı gerekirdi?” diyerek adalet sistemini sorguladı.

Günebakış gazetesi muhabirimiz Fatoş Batman, 28 Nisan tarihinde sokak röportajı gerçekleştirmek isterken Hasan B. adlı kişinin saldırısına uğramış, ancak savcı olayı “kovuşturmaya yer olmadığı” gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi.

Batman, pandemi dolayısıyla Türkiye’de tam kapanmaya gidilmeden önce esnaf röportajı gerçekleştirmek için sokağa çıktı. Trabzon’un tarihi çarşısı Kemeraltı’nda tek tek esnaflarla röportaj gerçekleştirdiği sırada bir dükkâna girmek istedi. Kına malzemeleri satan dükkan sahibi Hasan B., muhabirimize önce sözlü saldırıda bulunup, ardından hürriyetinden yoksun bıraktı. Kendisine soru yönelten muhabirimiz Batman’a Hasan B. “Sen benim ses kaydımı alamazsın. Telefonunu göster. İçeri gel seninle yerel basının ne yaptıklarını konuşacağız.” diyerek muhabirimizi dükkânına kapatarak hürriyetinden yoksun bırakmıştır. Muhabirimiz ise karşılaştığı saldırı karşısında olayın vahametiyle çığlık atmış dışarı çıkmak istemiştir. Dükkân sahibi daha sonra muhabirimizi bırakmış sözlü saldırıya devam etmiştir. Dışarı çıkan Hasan B., muhabirimizi diğer esnaflara hedef göstermişti. “Bakın sizin kayıtlarınızı gizli gizli alıyor. Sen göreceksin aslan parçası” diyerek bağırdı. Muhabirimiz ise “Ben esnafın sorunlarını dinlemeye çalışıyorum. Size neden kötü bir şey yapmadığımı anlatamıyorum?” diyerek diğer esnaftan yardım talebinde bulunmuş.

Ardından emniyete giderek Hasan B’den şikâyetçi olan muhabirimize, geçtiğimiz gün savcıdan karar yazısı geldi. Hasan B.’nin dışarı çıkmasına izin verdiği gerekçesiyle savcı davanın kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Muhabirimiz ise “Davanın açılması için ille de ölmem ya da yaralanmamam mı gerekirdi?” diyerek adalet sistemini sorguladı.

Haber:Rabia MOLLAOĞLU

Son Güncelleme: 26.07.2021 09:46
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.