Pekşen “Yağmalandı…”

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen açıklamalarda bulundu.

banner4

Pekşen “Yağmalandı…”

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen açıklamalarda bulundu.

31 Mayıs 2017 Çarşamba 10:31
Pekşen “Yağmalandı…”
banner38

61MEDYA/BERKAY GÜNTEKİN-Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen açıklamalarda bulundu. Pekşen iktidarı eleştirip “Türkiye devleti ele geçirmiş olan bu yağmacı ve yıkım iktidarından kurtulacak. Bunun için yapmamız gereken en önemli şey asla susmamaktır.” İfadelerini kullandı.

Haluk Pekşen “Türkiye'nin Kurulu Elektrik gücü 79.621 MW kapanan fabrikalar oteller ve yüzbinlerce esnaf ve tüccarın işyeri ile tüketim arzın yarısıdır. Piyasa'da elektriğin kW 14 kuruş ilken devlet 18.5 kuruşa alım garantisi veriyor. Vatandaşa ise 40 kuruşa satıyor.Ancak talep yok. Bir yandan kapasite fazlası var diğer yandan yenilenebilir enerji yatırımları bizzat bakan tarafından engelleniyor. Neden? Yenilenebilir güneş ve rüzgar enerjisi yatırımları bizzat bakan tarafından kasıtlı olarak engelleniyor. Son 1.5 yılda tümüyle bloke edildi. Özel sektörden vatandaş ucuza elektrik satın alacaktı serbest piyasadan rayicinin üç katı bedelle 40 kuruşa elektrik satın alıyor.” dedi.

Türkiye’de sektörlerin yağmalandığını iddia eden Pekşen “Türkiye'nin tüm sektörleri ya yandaşlar ya da yabancılar tarafından yağmalandı. Halk karın tokluğuna bir hayata mahkûm edildi. Durum budur..! AKP'nin her alanda 2023 hedefleri vardı. Hedeflerin tamamı yalan oldu. Halka yalan söylemeye devam ediyorlar. Gerçek hedef Türkiye'yi yıkmak. Darbe Komisyonu Raporunu okudukça 15 Temmuz Darbe girişimi hakkında çelişkiler karanlıkta kalan noktalar ve soru işaretleri çoğalıyor.” diye konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.