CHP’li Oyman, Başkan Zorluoğlu’nun sözlerinin doğru olmadığını ispatladı.

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, TİSKİ’nin suya yaptığı %47 zammın ardından tepkisini dile getirdi. Oyman, Trabzon Büyükşehir Belediye başkanı Murat Zorluoğlu’nun Trabzon’daki suyun 30 Büyükşehir Belediyesinin 25’inden ucuz olduğu söyleminin yalan olduğunu söyleyerek verilerler birlikte Başkan’ın yalan söylediğini iddia etti.

Vehbi Koç İspanya'daki insanlık skandalına tepki gösterdi! Vehbi Koç İspanya'daki insanlık skandalına tepki gösterdi!

TİSKİ krediye doymadı (1)

TEK TEK ŞEHİRLERİ SAYDI

Oyman, şehrin yalanlarla yönetilmesine izin vermeyeceklerini belirterek, “Her gün gelen zamlardan herkes gibi şikayetçi olan iktidar partisi mensubu Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı %47 zamla suyun birim fiyatını 7,67 TL yaptı; elindeki güçle kontrolsüz gitmeye devam ediyor. Bu şehri kibirden kurtaracağız. 30 Büyükşehir Belediyesinin 25’inin suyu TİSKİ’den pahalı diyen Murat Zorluoğlu’na söylenmeli; İSKİ - 7.22 TL,  ASKİ - 6,80 TL, Adana ASKİ - 5.80 TL, MESKİ - 4,52 TL, HASKİ - 3,40 TL (2021 Kasım), BUSKİ - 6,95 TL,  GASKİ - 7,17 TL.  Geldiği memlekette, VASKİ’de bile 2.70 TL. Şimdiden yalanın ortada, bu şehri yalanlarla yönetilmeye daha fazla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

murat zorluoğlu-1

“ZAMLARIN GELİR ARTTIRMAK İÇİN YAPILDIĞI İDDİA EDİLMESİNE RAĞMEN BORÇ GİDEREK ARTIYOR”

Zamların gelir artırmak için yapıldığının söylenmesine karşın borçların giderek artmasını hayret verici olarak bulan Oyman, “Üstelik bir de ‘gelecek aylarda işçi maaşları da artıyor, bu nedenle su gelirimizi makul seviyeye getirmemiz lazım’ demişsiniz; Terminal ihalelerindeki 40 milyon TL zararda, Kıbrıs’a giderken, drone uçururken, mobilyalarda, sürekli borçlanmada emekçinizi düşünmeyin, suyu kullanan vatandaşı açığınızı kapatanlar olarak görün. Sahil hattında çalışan elektrik direklerinin yanında yenilediğiniz elektrik direkleri de karın doyurmuyor, vatandaşın cebini bırakın da hayatını yaşasın. Bu şehrin öncelik sorunu bilmeyenlerden daha fazla çekmeyeceğiz. Sıkça gerçekleşen zamların gelir arttırmak için yapıldığı iddia edilmesine rağmen borç giderek artıyor; inanılmaz!” sözlerini kaydetti.