günebakış Gazetesi Başyazarı Ali Öztürk, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun eline aylık ne kadar para geçtiğin sordu.

günebakış Gazetesi Başyazarı Ali Öztürk, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun eline aylık ne kadar para geçtiğin sordu. Murat Zorluoğlu’nun Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Yönetim Kurulu Başkanı olarak 16 bin TL huzur hakkı alıp almadığını sorgulayan Öztürk, Başkan Zorluoğlu’na 5 şirketin tamamında Başkan olup olmadığını ve her şirketten aylık 16 bin TL huzur hakkı alıp almadığını sordu.

ali öztürk zorluoğlu

Avrasya Üniversitesi Trabzon’a 2 katrilyon katkı sağladı  Avrasya Üniversitesi Trabzon’a 2 katrilyon katkı sağladı 

Şirketlerin kamunun malı olduğunu ve toplumun bunu bilmesi gerektiğini kaydeden Ali Öztürk, ayrıca Murat Zorluoğlu’nun villasında çalışan 5-6 işçinin belediye şirketi elemanı olup olmadığını da sorguladı. Ali Öztürk, şunları yazdı: “Başkan Zorluoğlu, meclisteki bir soruya istinaden şirket yönetim kurulu başkanlıklarından 2020 yılında 4 bin TL aldıklarını söylemişti. Kendisi 4 bin lira, yöneticiler 2 bin lira… Bu para bugün acaba ne kadar? Sokakta 16 bin lira olarak konuşuluyor. Gerçekten şirket başına bu kadar huzur hakkı alınıyor mu? Biz buna inanmak istemiyoruz. Ancak seçtiğimiz başkanımızın şirketlerden ne kadar para aldığını da bilmek istiyoruz. İkinci bir husus… Bostancı’daki ultra lüks villasında çalışan 5-6 kişinin belediye şirketlerinin elemanı oldukları iddia ediliyor. Başkan bu konuları açıklamalı. Şirketlerden harcadığı paralar konusunda şeffaf değil. Bari doğrudan şahsıyla ilgili konularda şeffaf olsun. AK Parti Belediyeciliği bunu gerektirmez mi? Gerek Belediye çevresinde gerekse sokakta bu iddialar dilden dile dolaşıyor. Şeffaflık olmayınca da her türlü dedikoduya zemin hazırlanmış oluyor. Gerek her şirketten 16 bin TL maaş ve gerekse evinde çalıştırdığı iddia edilen 5-6 kişinin şirket elemanı olup olmadığı konuları. Şayet şirket elemanı iseler yasal olarak belediye başkanları şirket işçisini evlerinde çalıştırabilirler mi?”