Milli takımın yıldız futbolcusu Zeki Çelik Lille'den Roma'ya transfer oldu. İstanbulspor çıkışlı olan Çelik kariyerine İtalya'da devam edecek.

İtalyan devi Roma, milli futbolcunun transferi için Fransız kulübüyle anlaşmaya vardı. Anlaşmaya göre Roma, Lille kulübüne Zeki Çelik için 7 milyon avro ve bir sonraki satışın yüzde 15'lik payını verecek.

İstanbulspor, Zeki Çelik'in bir sonraki satışından da pay alacak. Daha önce konuyla ilgili açıklama yapan İstanbulspor Başkan Yardımcısı Ömer Saral, "Zeki Çelik, Lille Kulübü'ne 1 milyon Euro karşılığında transfer oldu. İstanbulspor'un oyuncunun bir sonraki satışına kadar 15 milyon Euro'ya kadar olan payı 15 ve yukarıdaki transfer ücreti için %20 payı var."

Sahadaki başarısızlığa siyaset üzerinden tepki göstermek akıl tutulmasıdır Sahadaki başarısızlığa siyaset üzerinden tepki göstermek akıl tutulmasıdır

2018 yılında İstanbulspor'dan Fransız ekibine transfer olan 25 yaşındaki sağ bek, geçen sezon 40 maçta 3 gol ve 3 asist kaydetti. Milli futbolcu, Lille ile 1 Lig şampiyonluğu ve 1 Fransa Süper Kupası kazandı.