Trabzon Deva'dan Akçabaat'a Çıkarma Trabzon Deva'dan Akçabaat'a Çıkarma

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Trabzon'da basın mensuplarıyla bir araya geldi. Parti politikaları hakkında açıklamalarda bulunan Özdağ, basından gelen soruları da yanıtladı. Özdağ'ın açıklamalarında özetle şöyle:

"Ekonomik krizin etkilerini görüyoruz. İşsizlik, hayat pahalılığı, sefalet bir arada yaşanıyor. Özellikle İstanbul'daki sığınmacı ve kaçak nüfusun kontrolsüz artması nedeniyle artan pahalılık sonucu tersine göç yaşanıyor. Geri dönenler açılmış fabrika bulamadığı için Karadeniz'de işsizlik artıyor. Kriz krizi besliyor. Sığınmacı ve kaçak istilası ile karşı karşıyaka. Karadeniz halkı sığınmacılardan bıkmış durumdalar. Kendilerini şehirlerinde mülteci gibi hissediyorlar. Zafer Partisinin sığınmacı ve kaçaklarla ilgili politikası takdirle karşılanıyor. Türkiye'nin  göç adı altında işgal edilmesinin önünü açmıştır. AK Parti ülkeyi işgal ettirirken dezenformasyon yapılmaktadır. AK Parti Suriyelilere vatandaşlık verilmesi polikasını uygulamış ve hala uygulamaya devam etmektedir.

SURİYELİ SAYISI 13 MİLYONU BULDU

2016 yılından bu yana 3.6- 3.7 milyon Suriyeli olduğu açıklanmaktadır. Suriyeli kadınların doğum oranı 5.3 olarak ifade edilmektedir. Doğum oranı 5.3 olan bir halkın nüfusu nasıl sabit kalır. Bunu matematik biliminde Soylu denklemi olarak açıklamak geriyor. Geri dönenlerin sayısı sadece 100 bin. 13 milyonu buldu Suriyeli sayısı. Bu bilgi bana 6 ay önce geldi. Bilginin doğruluğunu değişik kaynaklardan test ettim. Geçen hafta iki farklı kanaldan 13 milyon rakamını doğrulatınca Türk kamuoyuyla paylaşmaya karar verdim. Bu sayı azalmıyor. Sınırlarımız delik deşik olduğu için her geçen gün buna yenileri ekleniyor. Vatandaşlık verilen Suyelilerin sayısı da gizlenmektedir.

Temmuz 2022 itibariyle Irak'tan 64 bin 540, İran'dan 56 bin 385, Afrika ülkelerinden 54 bin 327 kişiye vatandaşlık verilmiş. 13 bin Pakistanlıya, 37 bin 13 Afgana vatandaşlık verilmiş. 3 binden fazla Mısırlılara vatandaşlık verilmiş. 14 bin Azerbeycan, 3 bin Özbek, 437 Suudi vatandaşına vatandaşlık verilmiş.  256 bin 827 kişiye vatandaşlık verilmiş. Bunun doğru olmadığı ifade edildi. Dün İçişleri Bakanı Soylu 39 bin 394 Afgana vatandaşlık verildiğini açıkladı. 1 milyon 426 bin 368 Suriyeli vatandaşlık verilmiş. 200 bin rakamı yalan. İstanbul'daki günde 70 aileye vatandaşlık veriliyor.

BAKAN SOYLU'YA SERT TEPKİ GÖSTERİ

Süleyman Soylu seni bir kez uyardım. Ben korkutacağın siyasetçilerden biri değilim. Özel istihbarat ekibi benim istemediğim hiçbir şeyi bilemezler. AK Parti içinde kimlere kumpas hazırladığını, kimlere itibar suikastı yaptığını yorum. Bunu utanmadan açıkladığınında biliyoruz. Milletvekillerinin  konuşmasını inceledi biliyoruz. Kimsin sen! Bak Süleyman seni son kez uyarıyorum. Rahmetli babam Rahmetli Türkeş idamla yargılandılar ve beraat ettiler. Savunmalarını yayınladılar. Rahmetli Türkeş o kitaba bir önsöz yazdı. Cesaret ölümden korkmamak değil cesaret iftiradan korkmamalı. Biz Zafer Partililer senden korkmuyoruz. Senin fonlarının sözde psikolojik harpçiler bir daha ahlaksız iftiralarla saldırılarda basın toplantısı düzenlerim. Bana atmış olduğun iftiraların hepsini gösteririm. Gerçekleri sansürsüz anlatırım. Senin gibi fetö ile benzeri yapılarla mafyayla ilişkim yok. Benimle ilgili istediğin dezenformasyonu yap. Bunu yaparken benim hesabını veremeyeceğim hiçbir şey yok. Senin hesabını veremeyeceğin çok şey var. Ben kimsenin arkasına saklanmam. Bildiğim her şeyi anlatıp çık cevap ver derim. Sen ağladın oğlum!"