Trabzonspor'dan Fransa Ligue 1 ekiplerinden Lille'e transfer olan Yusuf Yazıcı'ya, İtalya Serie A yolu gözüktü.

Lille'de forma giyen Yusuf Yazıcı için kritik bir transfer görüşmesi yapılıyor. İtalya'dan gelen teklif, Fransız ekibinin gelecek planları arasında olmayan Yusuf Yazıcı için geldi.

yusuf yazıcı haber-1

Andreas Cornelius'un transfer geçmişinde Zlatan Ibrahimovic detayı Andreas Cornelius'un transfer geçmişinde Zlatan Ibrahimovic detayı

Yusuf için İtalya iddiası

Corrieredellosport'daki haber göre; Lille, Yusuf Yazıcı ile Serie A ekibi Salernitana ile sözleşme imzalamak üzere. Takımın yeni teknik direktörü Paulo Fonseca'nın takımda düşünmediği Yusuf için transfer görüşmeleri devam ediyor. Transfer, Domagoj Bradaric'in transferi nedeniyle iyi ilişkileri olan iki kulübün Yusuf Yazıcı konusunda anlaşmaya varması halinde gerçekleşecek.

yusuf yazıcı trabzonspor transfer

Trabzonspor da tetikte

Yusuf Yazıcı transferinin kiralık mı yoksa ücretli mi olacağı belirtilmezken, transferin ücretli gerçekleşmesi halinde Trabzonspor da payına düşeni alacak. Yusuf'u 17,5 milyon Euro karşılığında Fransız ekibine satan Karadeniz devi, sözleşmeye eklenen maddeye göre bir sonraki satıştan %20 pay alacak. Bu nedenle başarılı orta saha oyuncusunun satışı Trabzonspor'la da yakından ilgilidir.