Trabzonspor'un altyapısından bir çok yıldızı A takıma yetiştiren Sadi Tekelioğlu Yusuf Yazıcı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor'un eski teknik direktörlerinden Sadi Tekelioğlu, Uğurcan Çakır, Abdülkadir Ömür ve Yusuf Yazıcı gibi yıldızların gelişiminde büyük rol oynadı. Yusuf Yazıcı hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulunan Tekelioğlu, Lig Radyosu'na konuştu.

Trabzonspor'un istediği oyuncu için Beşiktaş devreye girdi Trabzonspor'un istediği oyuncu için Beşiktaş devreye girdi

Tekelioğlu, "Bence Abdülkadir ve Uğurcan uzun zaman önce Avrupa'ya gitmeliydi. Ama kesinlikle çok geç değil. Hala gençler ve bunu yapacak kaliteye sahipler. Yusuf Yazıcı erken dönerek hata yaptı. Keşke Avrupa'da daha uzun süre kalsaydı. Lille'de şampiyonluğu kazandıktan sonra başta Arsenal olmak üzere çok önemli bir kulübün gündemine geldiğinde bu kadar çabuk geri dönmesi doğru değil. Maalesef yetenekli oyuncularımızın çoğu zihinsel olarak gelişemiyor, doğru takımlarla çalışmıyorlar. Uzman olarak destekledikleri insanların çoğu onlardan yararlanır. Bu nedenle seçici olmalı ve kişisel gelişim hakkında düşünmeliler."