Transferin gözde isimlerinden olan Trabzonspor'un eski futbolcusu Yusuf Yazıcı'nın adı İngiliz takımları ile anılırken, İtalya'da sürpriz bir iddia ortaya atıldı.

Yusuf Yazıcı CSKA Moskova'daki performansıyla bir anda transferin gözdesi oldu. Lille'de kadroda yer almayan milli futbolcumuzun adı en son İngiltere Premier Ligi takımlarıyla anıldı. CSKA Moskova ve Lille, Yusuf Yazıcı'nın transferi için CSKA Moskova ile uzun süredir temas halindeydi ancak anlaşmaya varılamadı. Oyuncunun menajeri Fulham ve Nottingham Forest ile temas halinde olduğunu söylemişti ancak Yusuf Yazıcı'nın en ciddi talibinin bambaşka bir takım olduğu ortaya çıktı.

yusuf yazıcı-2

Yusuf İtalya'ya doğru

İtalyan basınına göre Yusuf Yazıcı yeni sezonda Serie A forması giymeye hazırlanıyor. Boot'ta birçok site milli futbolcumuzun Salernitana'ya transfer olacağından bahsetmeye başladı. Habere göre İtalyan ekibinin sportif direktörü Morgan De Sanctis, Yusuf Yazıcı'nın transferi için Lille ile temas halinde. İtalyanlara göre transferin bir devirle mi yoksa kiralama yöntemiyle mi gerçekleşeceği konusunda bir bilgi bulunmazken, anlaşmanın yakın olduğu belirtiliyor.

Trabzonspor Kopenhag maçına ingiliz hakem! Trabzonspor Kopenhag maçına ingiliz hakem!

yusuf yazıcı haber-1

TRABZONSPOR PUSUDA

Lille'in Yusuf Yazıcı'yı göndermek istediği bilinirken, Salernitana'nın milli futbolcumuzun transferini alması halinde Trabzonspor da pay alacak. Hatırlanacağı üzere Trabzonspor, Yusuf Yazıcı'yı 17,5 milyon Euro'ya Fransız ekibine satmış ve sonraki satıştan yüzde 20 pay maddesini sözleşmeye eklemişti.