Fransız basınına göre Ligeu 1 ekibi Lille'den ayrılması gündemde olan Yusuf Yazıcı için Trabzonspor devreye girdi.

Geçen sezonu şampiyon olarak tamamlayan Trabzonspor, yeni sezonun transferi için çalışmalarını sürdürüyor. Fransız basınında yer alan habere göre, milli oyuncu Trabzonspor'a gelebilir. Fransız basını, Lille'e dönen 25 yaşındaki 10 numara oyuncunun Trabzonspor'a dönmek istediğini bildirdi. Fırtına'nın Yusuf'u 1 yıllığına kiralayacağı belirtildi.

yusuf yazıcı-2

Fransız basını, CSKA Moskova'da kiralık olarak forma giydikten sonra Lille'e dönen Yusuf Yazıcı hakkında sürpriz bir transfer iddiasında bulundu. Fransız basınına göre 25 yaşındaki 10 numara, eski takımı Trabzonspor ile görüşmelere başladı. Trabzonspor, orta sahasını güçlendirmek ve Şampiyonlar Ligi için iddialı bir kadro oluşturmak istiyor. Karadeniz devinin Yusuf'u 1 yıllığına kiralamak istediği öne sürülüyor.

yusuf-yazici-resmen-lille-den-cska-ya-transfer-14677281_3675_m-61-6

Fransa'ya transfer olduktan sonra Başkan Ahmet Ağaoğlu ve yöneticilerle sık sık görüşen Yazıcı'nın, Türkiye'ye dönmek istediği bildirildi. Yusuf Yazıcı'nın Fransız kulübüyle olan sözleşmesi 2024'te sona eriyor. Milli futbolcunun mevcut piyasa değeri 17 milyon olarak gösteriliyor. Yusuf Trabzonspor'dan Lille'e 17.5 milyon Euro karşılığında transfer oldu. Moskova'da kiralık olarak forma giyen Yusuf, Rusya'da 12 maçta 8 gol ve 2 asistlik katkı sağladı.

YUSUF (1)

Trabzonspor açıkladı! İşte Fırtına'nın Kopenhag programı Trabzonspor açıkladı! İşte Fırtına'nın Kopenhag programı

Abdullah Avcı'nın transferle ilgilendiği söyleniyor. Milli oyuncu, bordo mavili formayla 100 maça çıktı. 22 gole katkıda bulunmuştu.