Trabzonspor'da gösterdiği iyi performansından sonra Avrupa takımlarının ilgisini çeken Yusuf Yazıcı ardından Lille'e transfer olmuştu. Geçtiğimiz sezon Fransa Ligue 1 şampiyonluğuna erişen Yusuf Yazıcı, bu sezon ise Lille'in hocasının da değişmesi ile beklenen performansının altında kaldı ve yedek kulübesine geriledi.

yusuf yazıcı transfer haber-1

Bu durum üzerine Yusuf Yazıcı'nın adı Süper Lig ekipleri ile anılmaya başladı. Süper Lig devleri Yazıcı için nabız yoklamaya başladı. Trabzonspor'un da eski oyuncusu ile ilgilendiği iddia edildi. Galatasaray'ın ise Yusuf transferini çok istediğini ve bunun için bu yarışta devreye girdiği ortaya çıktı.

Yusuf Yazıcı'nın olası transferi için Galatasaray sadece Lille ile anlaşmasının yeterli olmadığı ve Trabzonspor'un da ikna edilmesi gerektiği aktarıldı.

yusuf yazıcı galatasaray

TRABZONSPOR ÖZEL MADDE KOYDU

Bordo-mavili takım Yusuf Yazıcı'yı Lille'e satarken transfer için sözleşmeye özel bir madde koydurduğu kaydedildi. İşte sözleşmede yer alan o kritik madde;

"Lille Kulübü, Yusuf Yazıcı'yı Türkiye'de başka bir kulübe kiralamayacağını veya satmayacağını taahhüt etmektedir. Lille Kulübü bu taahhüdünü ihlal ederse, Trabzonspor'a 20.000.000.-EUR tazminat bedeli ödeyecektir."

yusuf yazıcı haberleri 2

Trabzonspor Yusuf Yazıcı iddiları doğru mu? 

Bu sezon Spor Toto Süper Lig'in 45 puan ile liderlik koltuğunda oturan Trabzonspor transfer çalışmalarına erken başlayarak hız kesmeden devam ediyor. Kadrosuna birkaç takviye yaparak güçlendirmek isteyen Trabzonspor için flaş bir iddia ortaya atıldı. Lille'den ayrılması muhtemel olan Yusuf Yazıcı'nın eski takımı Trabzonspor'a dönmek istediği ve ilerleyen süreçte deneyimli hoca Abdullah Avcı'nın milli futbolcu ile görüşme gerçekleştireceği iddia edildi.

Trabzonspor'dan rekor para ile Fransa takımı olan Lille'e transfer olan ve savunma oyuncusu Edgar Ie'nin de Trabzonspor'a transfer olmasına neden olan Yusuf Yazıcı,Lille takımından ayrılmak istiyor. Takımında forma şansı bulamayan Yusuf memleketi olan Trabzon'a geldi.

yusuf yazıcı

YUSUF YAZICI TRABZONSPOR'U İSTİYOR

Trabzona gelir gelmez köyüne giden ve orada dinlenmeye geçen Yusuf Yazıcı'nın tekrar Trabzonspor forması giymek istediği öğrenildi.

LİLLE YUSUFU GÖNDERMEK İSTİYOR

Trabzonspor Kulübü yöneticileri tarafından ve deneyimli Teknik Direktör Abdullah Avcı ile ilerlemeye devam eden süreçte görüşme yapması beklenen Yusuf Yazıcı'nın İngiltere, İspanya ve Türkiye'den de ilgiler olduğu ve görüşmelere açık olduğu ifade ediliyor.

trabzonspor yusuf yazıcı transfer haber

Lille takımından ayrılmasına sıcak bakılan Yusuf için takımının ise 20 milyon Euro civarında bonservis talep ettiği öğrenildi.

Yusuf Yazıcı'nın sözleşmesinde de yer alan maddeye göre 24 yaşındaki Milli oyuncunun önceliği Trabzonspor'a transfer olabileceği olarak biliniyor.