Trabzon’da kumsala vuran Yunus balığını vatandaşlar kurtarmak için seferber oldu. Ancak Karadeniz izin vermedi.

Trabzon’da Ocak-Temmuz döneminde yüzlerce konut yabancılara satıldı Trabzon’da Ocak-Temmuz döneminde yüzlerce konut yabancılara satıldı

Trabzon'un Ayasofya Mahallesinde yaşanan olayda canlı bir yunus balığı kıyıya vurdu. Onu gören çevredekiler hemen müdahale ettiler. Denize doğru çekmeye çalışan Vatandaşlara deniz dalgaları engel oldu. Denize çekilen yunus balığı ardından tekrar kıyaya vurarak öldü.

AW666492_01
İstanbul'dan tatil için gelen Sercan Makal yaşanılan olayı şu sözlerle açıkladı: "İstanbul’dan bayram tatili için Trabzon’a gelmiştim. Balık tutmak için sahile indim. Buraya geldiğimde kumsalda Yunus’u gördüm yaralı vaziyette can çekişiyordu. Hemen denize girerek açığa doğru çekmeye çalıştım ancak dalgalar çok sert olduğundan tekrar kumsala geri geldi. Üzerim ıslanmasına rağmen çok çaba sarf ettim ama olmadı kurtaramadık. Zaten ağız kısmında yaralar vardı. İki tane daha gördük, onlar kendini kurtardı ancak bunu kurtaramadık. Denize atıyorum tekrar geri geliyor çünkü dalgalar çok sert olduğundan ben attıkça geri geliyordu daha sonra kendini bıraktı."

AW666492_06