Trabzonspor yönetimi sözleşme konusunda sürekli pürüz çıkan Nwakaeme için yeniden masaya oturacak.

Trabzonspor yönetimi Nwakaeme'nin gelecek sezon takımda olmasını istiyor. Geçen sezonun en yüksek ücretini 1,5 milyon Euro ile alan Nijeryalı, Gervinho, Hamsik ve Cornelius'un aldığı maaşı örnek göstererek maaşında iyileştirme isityordu.
Bruno Peres ve Koita'ya bile daha yüksek maaş verildiğini söyleyen Nwakaeme, 2,25 milyon Euro’nun altına imza atmayı düşünmüyor. Başkan Ahmet Ağaoğlu, Sosa ve Novak'ta yaptığı hatayı yapmak istemiyor.

nwakaeme (3)

NWAKEME İÇİN PARAYA KIYACAK

İstenen rakamlarda anlaşılamadığı için Sosa ve Novak ile yolları ayırmak zorunda kalan Başkan Ahmet Ağaoğlu, daha sonra yerine aldığı Trondsen, Baker ve Afobe gibi oyuncular tarafından büyük hayal kırıklığına uğradı.
Ancak gelen bilgiler Ahmet Ağaoğlu'nun Nwakaeme için biraz daha şartları iyileştirip tekrar masaya oturacağı yönünde.

Ne olmuştu?

Nwakaeme'nin sözleşme imzalamama sebebi...
Edinilen bilgilere göre Antep deplasmanına gitmeden önce sözleşme detayları için onay veren Nwakaeme deplasman dönüşü masaya otururuz dedi. Ancak Antep deplasmanı sonrası sözleşmede çıkan pürüz nedeniyle kontrat yine imzalanamadı. Pürüzün sebebi ise, Nwakaeme'nin her sezon başı 600 bin Euro alacağı ücreti her yıl peşin istemesinden kaynaklandı.
Yönetim Nwakaeme'nin talebini kabul etmemişti

Trezeguet İle Trabzonspor Anlaşmaya Çok Yakın Trezeguet İle Trabzonspor Anlaşmaya Çok Yakın

ahmet ağaoğlu covid

Nwakaeme'nin bu tutumu sonrası Trabzonspor yönetimi tekrar pazarlığa oturarak bütçe planının yapıldığını ve buna sadık kalınacağını vurgulayarak, böyle bir talebi kabul edemeyeceklerini oyuncuya iletti. Bu olaylar sonrası sözleşme pazarlıkları tekrar başa döndü.

Trabzonspor imza parasının toplamını yani 3 yıllık 600 bin Euro'dan 1.800 bin Euro'yu 6-7 belki daha fazla taksitler halinde ödemek istiyor. Trabzonspor Kulübü'nün oyuncu transferlerindeki politikası da bu zaten. Ne kadar çok taksit o kadar iyi