Yomra Demokrat Parti İlçe Başkanlığına 42 yaşlarında İş İnsanı Tuncay Kaya atandı. Yomra AK Partiden istifa eden isimler ilçede Demokrat Partiyi güçlendirmek için ayağa kalktı. Daha önce Demokrat Partiden gelen isimlerle birlikte AK Partide görev yapan çok sayıda isim Demokrat Partide birleşti. İlçe Başkanlığına İş İnsanı Tuncay Kaya getirilirken ilçede örgütlenmenin en kısa sürede gerçekleşeceği ve partinin Trabzon genelinde ilçeler içinde en güçlü ilçe olacağı kaydedildi. Görüştüğümüz Kaya ilçede altyapının hazır olduğunu ve kısa sürede örgütlenmelerini tamamlayacaklarını söyledi. Daha önce AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığını kaydeden Kaya, AK Parti İl Başkanlığına tepki bağlamında istifa ettiklerini ve istifa eden arkadaşlarının tamamının Demokrat Partiye geçtiğini kaydetti. Kaya, teşkilatın kurulmasından sonra da istifa edip gelecek arkadaşlarımız var dedi.

Daha önce AK Partide görev yapan ve partiden istifa eden 5 meclis üyesinin de Demokrat Partiye katılıp katılmayacağını sorduğumuz Kaya, “Onlar Yomra’nın ayrı ayrı birer değeridir. Nasıl bir karar verecekler bilmiyorum. Kapımız açık, takdir kendilerinindir” dedi.

Yomra’ya hizmet dışında hiçbir amaçlarının olmadığını, kimseyle kavgaya tutuşmayacaklarını kaydeden Kaya “Ancak Yomra için mücadele edeceğiz. Bugün Yomra’da muhalefet yok. Başarısız bir belediye başkanı iktidar partisi de dahil adeta Yomra’yı esir almış. Yomra’yı iktidarıyla, muhalefetiyle Mustafa Bıyık yönetiyor. Ne yazık ki yapılan yanlışlara ‘yanlış’ diyecek hiç kimse yok” dedi.