Trabzon'un Yomra ilçesi akşam saatlerinde sağanak yağış etkili oldu. İlçenin Gürsel mahallesinde bazı evler su baskınlarına maruz kaldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugünden itibaren Karadeniz için kuvvetli yağışların olacağını ve olası afetlere karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu.

SU BASKINLARINA MÜDAHALE EDİLDİ

Mahalle sakinleri ve Yomra Belediyesi ekipleri su baskınlarına müdahale ederken, belediye ekipleri yağmur sularının getirdiği taş ve çamur yığınları iş makineleri ile temizledi.

4 MAHALLENİN BAĞLANTI YOLU KAPANDI

Ekipler, çamur ve taş yığınlarını temizlemek için yoğun çaba harcarken, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık mahalleye gelerek ekiplerden bilgi aldı, vatandaşların taleplerini dinledi. Başkan Bıyık, “ İlçemiz genelinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle Gürsel, Kayabaşı, Kömürcü ve Taşdedelen mahallelerimizde bir çok noktada bağlantı yolları ulaşıma kapanmıştır. Yoğun şekilde sürdürdüğümüz çalışmalarımızla tüm yolları gün içinde ulaşıma açmayı planlamaktayız. Halkımızın bilgisine sunarız.'  dedi.

ÇOK SAYIDA KÖY YOLUNDA KÜÇÜK ÇAPLI HEYELANLAR YAŞANDI

Şiddetli yağış nedeniyle Yomra’da çok sayıda köy yolunda küçük çaplı heyelanla9r yaşandı, herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı.