Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kendisine yapılan silahlı saldırının faillerine verilen ceza ile ilgili konuşan Başkan Bıyık verilen cezayı az bulduğunu söyleyerek, “Cezaları yeterli bulmamdan öte avukat arkadaşımızın verdiği bilgiye göre savcı bey de cezaları yeterli bulmadığı için itirazda bulunmuş. İtirazımızda bulunduk. Süreci takip ediyoruz” dedi.

Verilen cezaya itiraz etti (4)

Başkan Genç: “Hakemlik mesleği eleştiriye en açık alan!” Başkan Genç: “Hakemlik mesleği eleştiriye en açık alan!”

İYİ NİYETİMİZİ SUİİSTİMAL ETTİLER

Dünya Ticaret Merkezi ile ilgili konuşan Başkan Bıyık, “Projeler güncellenecek Belediyeden ruhsat başvurusunda bulunacaklar ve biz de gidip mührü sökeceğiz. Başka sorunları var. Bizim dışımızda olan sorunlar. Yomra Belediyesi yönetim kurulunda olması sebebiyle mühürleme işlemi belediyesel bir durumdur. 4-5 yıldır kira ödemediler. Yasal süre içinde burayı tamamlamadılar. Yaklaşık olarak yüzde 50 seviyelerinde dışı. İçeride yapılacak çok iş var. Kargas bir binadır. Trabzon’da herhangi bir yatırımcıya gösterilmeyecek bir ayrıcalık gösterildi. Bu sorunun net bir çözümü olmadıktan sonra mührün kaldırılma ihtimali yok. Burası biterse istihdam edilir, turizmsel anlamında katkısı olur. Orada kongre merkez, toplantı salonları var. Farklılık oluşur. Bu yer devletin dolaylı olarak. Kişi yatırım yapacak diye peşkeş çekecek durumda değiliz. Kendilerine karşı gösterilen iyi niyeti suistimal ettiler. İnşallah sağlıklı bir sonuca varacağız” dedi.

Verilen cezaya itiraz etti (2)

CEZAYI YETERLİ BULMADI

Kendisine karşı düzenlenen silahlı saldırının faillerine verilen ceza ile ilgili konuşan Bıyık,  “Cezaları yeterli bulmamdan öte avukat arkadaşımızın verdiği bilgiye göre savcı bey de cezaları yeterli bulmadığı için itirazda bulunmuş. İnsanlar yanlış anlayabilir ama bizim için önemli olan savcının karara vermiş olduğu itirazdır. İtirazımızda bulunduk. Süreci takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

mustafa bıyık cemiyet

YOMRA’DAKİ YAPILAŞMADA SON DURUM

Bıyık Yomra’daki yapılaşma ile ilgili “Yomra’daki inşaat taleplerinde pandemi nedeniyle ciddi azalma var. 50 ruhsat talebi 2 tane oldu şimdi. 150-200 dairelik yapılaşmaya çok giremiyorlar. Yomra’da ruhsat alacak olan kişilere karşı bir duruşum var. Temiz müteahhit olacaklar. Yapı kullanma vermemiş, inşaatı yarım bırakmış olanlara ruhsat vermem dedim. Merdiven altı müteahhitler kendiliğinden gittiler. Şu anda o anlamda yeni başlayan müteahhit vakası yaşayabileceğimiz bir durum yok. Yüzlerce yapı kullanması alınmayan bina var. Bir şekilde müteahhitleri çağırdık ve vatandaşı mağdur etmemeleri konusunda taleplerimiz oldu. İnşaatlaşmadan uzaklaştığımızı düşünüyorum” sözlerini kaydetti.