Süper Lig'de Abdülkerim Bardakçı'ya verilen cezaya indirim verilmesi, Yusuf Yazıcı'nın indirilmeyen cezasını akıllara getirdi.

Spor Toto Süper Lig'in 10. haftasında oynanan Beşiktaş - Trabzonspor maçının son anlarında rakibine sert müdahale bulubarak kırmızı kart gören Yusuf Yazıcı, hem saha içinde hem de saha dışında rakibinden ve spor camiasından özür dilemişti. Karşılaşma sonrası bordo mavili kulüp cezanın indirilmesi için başvuru da bulunsa da bu başvuru reddedilmişti.

Abdülkerim'e indirim, Yusuf Yazıcı'ya ret!

Süper Lig'de Galatasaray ile Alanyaspor arasından oynanan maçta çifte standart ortaya koyuldu. Öyle ki maçın son anlarında Efecan Karaca'ya yaptığı sert faul sonrası oyundan atılan Abdülkerim Bardakçı'nın cezası başvuru sonrası 1 maça indirildi. Bu indirim ister istemez Yusuf Yazıcı için yapılan itirazı akıllara getirdi. TFF'den yapılan açıklamaya göre iki oyuncu da 'Ciddi faul" nedeniyle ceza aldı ibaresi yer aldı, ancak Yusuf Yazıcı'nın cezasında bir indirim uygulanmadı.

Yusuf Yazıcı özür dilemişti

Beşiktaş - Trabzonspor maçında Gedson'a yaptığı hareket dolayısıyla kırmızı kart gören Yusuf Yazıcı, oyundan çıkarken hem Gedson hem de taraftarlardan özür dilemişti. Maçın ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Yusuf,

"Maçın atmosferiyle istemeden Gedson’a sert bir müdahalede bulundum. Hem o anda, hem maç sonrasında soyunma odasına giderek kendisine üzüntülerimi ilettim. Başta Trabzonspor ve Beşiktaş camiaları olmak üzere stadyumda ve ekranlarda takip eden tüm futbolseverlerden özür dilerim" ifadelerini kullanmıştı.

Yusuf Yazıcı eski performansını mumla arıyor! Yusuf Yazıcı eski performansını mumla arıyor!