Efsane Türk teknik direktör Yılmaz Vural Trabzonspor'un Artvin Borçka'daki futbol okulunu ziyaret etti.

Trabzonspor'da yeni gündem Umut Bozok! Trabzonspor'da yeni gündem Umut Bozok!

Süper Lig'in ve Türk spor tarihinin efsane teknik direktörlerinden Yılmaz Vural Trabzonspor altyapı okuluna ziyarette bulundu. Bir dönem Trabzonspor'un da teknik direktörlüğünü yapan Türk Futbolu'nun efsane teknik direktörlerinden Yılmaz Vural, Trabzonspor Borçka Futbol Okulu'nu ziyaret ederek bordo mavili genç yeteneklerle tanıştı.

AW660507_02

Ziyaret sırasında Vural, futbolcu okulu oyuncularıyla sohbet etti ve oyunculara gelecek planları ve futbolcu olma yolunda tavsiyelerde bulundu. Yılmaz Vural'ın ziyaretinde futbol okulu velilerinin de ilgisi yoğun olurken, ünlü teknik direktöre ziyaretinde PSG Futbol Okulları Türkiye Direktörü Hamza Gezmiş eşlik etti. Yılmaz Vural daha sonra oyuncular ve ebeveynlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

AW660507_01

Trabzonspor Borçka Futbol Okulu sahibi Osman Genç, "Yılmaz hoca Türk futbolunun sevilen karakterlerinden biri. Türk futboluna iz bırakmış biri. Trabzonspor’umuzda da görev almış biri. Böylesi önemli bir değerin bugün aramızda olması, çocuklarımız ile yan yana gelmesi bizler için bir mutluluk olduğu gibi kısa zaman diliminde bir şeyler öğrenebilmek adına da bir şans. Yılmaz hocamıza nazik ziyaretleri için teşekkürü bir borç biliyoruz" dedi.

AW660507_03

Ziyarette neden Artvin Borçka'daki okula geldiğini açıklayan Yılmaz Vural şunları söyledi; “Dağlık bir alanda bir okul faaliyetini göstermek gençlik adına güzel bir şans olmuş. Borçka Spor son amatörde maçı kaybetmiş ama teslim olmak yok, takip ettiğim kadarıyla iddiası bu sene devam edecek. Türkiye liglerinde oynamış futbolcularımız var, burası futbol okulun fabrikası diyebiliriz. 17-18 milyona yakın ilk okul ve lise çağında spora gönül vermiş çocuklarımız var, bunlar iyi eğitilirse daha çok oyuncular çıkacak diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.