Milletvekili Cora ihalesi yapıldı dedi ve açıkladı! Milletvekili Cora ihalesi yapıldı dedi ve açıkladı!

Fatoş YETİMHELLAÇ- Trabzon Yıldızlı Mahalle Muhtarı Ufuk Can, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun geçtiğimiz günkü meclis konuşmasında muhtarlar ile ilgili sözlerine tepki gösterdi. Can, Başkan Zorluoğlu’nun kendisiyle sekiz aydır görüşme talep etmesine karşın geri dönüşte bulunmadığını söyleyerek “Başkan siz hangi muhtarlarla omuz omuzasınız bilmiyorum ama biz her zaman halkımızla omuz omuza, dertleriyle sıkıntılarıyla beraberiz. Ama siz yoksunuz, mahallemizde bir kere yoksunuz,  telefonda yoksunuz, Whatsapp’ta yoksunuz ama ne hikmetse omuz omuzayız” dedi.

EN SON TELEFONA BAKALI BİR YIL OLDU

Başkan Zorluoğlu’nun telefonlara bakmadığını söyleyen Can, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarını hatırlatarak,Yapma Sayın Başkan yapma. Bu haber beni çok üzdü. Muhtarlarımızla omuz omuza haberi nedense seçim üzeri hep gündem olur.  En son telefonumuza bakalı tam bir yıl oldu.  Whatsapp’tan yazdıklarımıza da aynı şekilde… Sayın Başkan tam dört yıldır sizi mahalleme davet ediyorum. Gelin insanlarla iki sohbet edin, bir çayımızı için. Ama ne mümkün! Nezaket icabı randevu talebimiz tam 8’inci ayında. Oysa Sayın Cumhurbaşkanımızın bize talimatı belediyelerin kapısını çalın içeri girin diyedir” ifadelerini kullandı.

İNSANLARI KANDIRMAYIN

Can, Başkan Zorluoğlu’na siz hangi muhtarlarla omuz omuzasınız diye sorarak, “Başkan siz hangi muhtarlarla omuz omuzasınız bilmiyorum ama biz her zaman halkımızla omuz omuza, dertleriyle sıkıntılarıyla beraberiz. Ama siz yoksunuz, mahallemizde bir kere yoksunuz,  telefonda yoksunuz, Whatsapp’ta yoksunuz ama ne hikmetse omuz omuzayız. Bizim bu laflara karnımız tok. Sayın Başkan sorsam size 15 bin nüfuslu Yıldızlı Muhtarlığı nerde bilmezsiniz. O yüzden Yıldızlı merkez de insanların doğal gaz talebinden, TOKİ halkının sıkıntılarından haberiniz var mı? Yoktur. Neden muhtar size ulaşamıyor ki haberiniz olsun.  İnsanları kandırmayın herkes görevini Allah rızası için tarafsız yapsın. Bu koltuklar bende dahil bu milletin koltuğudur. Milletin koltuğunda oturup millete yalan konuşmak bize yakışmaz” sözlerini kaydetti.

“DİNLİYORMUŞ GİBİ YAPIP İÇTİĞİNİZ PURONUZUN DUMANINA BAKTIĞINIZI UNUTMADIM”

Başkan Zorluoğlu ile karşılaştıklarında Başkanın umursamaz tavrını anlatan Can, söylemlerinin siyasi olmadığını belirterek, “Sizinle TOKİ Sera Lake Otelde tesadüf karşılaştığımızda size mahallemle alakalı sıkıntıları anlatırken ağzınızda Küba purosu bacak bacak üstüne atmış bir şekilde beni dinliyormuş gibi yapıp içtiğiniz puronuzun dumanına baktığınızı unutmadım. Sayın Başkan siz bizimle hiç omuz omuza olmadınız. Ama biz vatandaşımızın iyi gününde kötü gününde hep yanında omuz omuza olduk. Yolunuz açık işlerimiz rast gitsin” dedi.