Yeniden Refah Partisi Ortahisar İlçesi 2. Olağan Kongresi, Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde Genel Başkan Yardımcısı Erkan İlyas Helvacı’nın katılımıyla yapıldı. Kongrede konuşan İl Başkanı Mustafa Durmuş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya LGBT derneklerinin kapatılması için çağrı yaptı. 

Türkiye’nin dört bir yanında LGBT derneklerinin kapatılması için basın açıklaması yapıldığını kaydeden Başkan Durmuş, “Bugün Türkiye’mizin birçok ilinde LGBT derneklerinin aleyhine basın açıklaması yapılacak. Biz 1990 yılından beri siyasetin içindeyiz. Eskiden biz bu açıklamaları hangi dönemde yapardık. CHP zihniyeti iktidardayken yapardık. ‘Niçin siz bu LGBT derneklerinin ve benzerlerinin yapmış oldukları çalışmaları yetkinizi kullanarak ortadan kaldırmıyorsunuz?’ diye açıklamalar yapardık. Biz bugün bu açıklamaları niçin yapacağız?

TEKNOFEST Trabzon'da ödüllerle sona erdi TEKNOFEST Trabzon'da ödüllerle sona erdi

Şu anda İçişleri Bakanımız yetkisini kullanarak LGBT derneklerini kapatamaz mı? Biz iktidara geldiğimiz gün İstanbul Sözleşmesinden imzamızı çekmek yetmez ona dayanak göstererek çıkarılan 6384 sayılı kanunu ortadan kaldıracağız. LGBT dernekleri için basın açıklaması yapmayacağız. Yetkimizi kullanarak inşallah iktidara geldiğimizde dernekleri kapatacağız.” şeklinde konuştu.