Adana Demirspor - Trabzonspor karşılaşmasında verdiği kararlardan dolayı linç edilen Yaşar Kemal Uğurlu açıklamada bulundu.

Adana Demirspor - Trabzonspor karşılaşmasında tartışmalı kararlar veren ve maç ardından topun ağzına gelen Yaşar Kemal Uğurlu'nun, karşılaşma öncesi Trabzon'a gittiği iddialarını TV100'deki Var Odası'nda değerlendirildi. Konuya dair eski hakem Deniz Ateş Bitnel, "Uğurlu benim arkadaşımdır bir insanı karalamak kolaydır kendisine çıkıp durumu anlatmasını söyledim" dedi.

Trabzonspor'un yıldız stoperi Marc Bartra transferi itiraf etti Trabzonspor'un yıldız stoperi Marc Bartra transferi itiraf etti

adana demirspor trabzonspor (3)

"TRABZON'A GEÇEN AY GİTTİM"

Yaşar Kemal Uğurlu, Deniz Ateş Bitnel'e açıklamalarda bulundu. Uğurlu, "Ben Trabzon'a geçtiğimiz ay cenaze dolayısıyla gittim. Çok sevdiğim bir abimin babasının cenazesine gittim. 29 Mart tarihiydi. Ben Trabzon'a bu hafta gitmişim gibi gösterip beni zan altında bırakan kişiyi gördüğüm yerde bunun hesabını soracağım. Bir de bu insanın tuttuğu oruçlar kabul mu olacak? Maç günü oğlum hastaneye kaldırıldı. Şu anda da hastanede zaten. Ameliyat olacak. Maç günü maçı geri iade edemezdim. Türk futbolunun ve içinde bulunduğu kaotik ortamın daha fazla tartışmalara sebebiyet vermemesi adına bunu yapamazdım." dedi.

trabzonspor 2 (4)

PENALTI VE UZATMA SORUSU

Ayrıca hakem Yaşar Kemal Uğur "Edin Visca'nın penaltısında benim baktığım açıdan Simon Deli itti olarak gördüm. Öbür açıdan ben de görsem vermezdim zaten. VAR da müdahale etmedi. İlk yarının sonuna 6 dakika ekleyip 4 dakikada bitirmemin sebebi de aklımın oğlumda olması" ifadelerini kullandı.