Gümüşhane’nin Torul İlçesine bağlı Zigana Köyünde yaşayan Münüre Aydın’ın  (69)  yeni doğum yapmış dört yavrulu anne köpeği ve dört yavrusunu doyurmak isterken bacağını kaybetme noktasına geldi. Trabzon’da tedavi altına alınan Aydın ayağında kırıklar olmasına rağmen doyurmak istediği köpekleri unutmadı. Kışları yalnızca iki haneye düşen mahallede kar soğuğuna maruz kalan anne köpek ve yavrularının kurtarılmasını istedi.

 

DENGESİ KAYBEDEREK DÜŞTÜ

Zigana köyünde yaşanan Aydın, sokakta yeni doğum yapan köpeği ve yavrularını görünce düştükleri duruma çok üzülerek yardım etmek istedi. Dört yavru ile birlikte karın altında duran anne köpeğin açlıktan birbirlerinin kulaklarını emmeye başladıklarını gören Aydın karınlarını doyurmak için köpeklere yemek getirmek istedi. Çok acıkan hayvanlar yemeği görünce Aydın’ın bacaklarına yapıştı. Bu esnada dengesini kaybeden Aydın düşerek bacağını kırdı.

GÜMÜŞHANE BARINAĞI KÖPEKLERİ ALMADI

Gümüşhane’den Trabzon’a tedavi için getirilen Aydın’a anestezi uzmanları şeker hastalığı nedeniyle ameliyata alınamayacağını söyledi. Acil Serviste kangren olma riski olan Aydın’a müdahalede bulunan doktorlar kendisini taburcu etti. Yaşadığı sürecin ardından aklı köpeklerde kalan Aydın, “O köpeklerin hallerine çok acıdım. Bizim mahallede kış aylarında kimse kalmaz. Yalnızca iki haneyiz. Gümüşhane hayvan barınağını aradık bize köpekleri alamayacaklarını söylediler. Ancak kendimiz araçla götürsek alabilirlermiş. Kendileri gelip köpekleri alamazlarmış. O soğukta dört tane yeni doğmuş yavru ne yapar.”dedi.

HABER: Fatoş YETİMHELLAÇ