Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatını hatırlatarak tepki gösterdi

Giresun Kent Konseyi Başkanı Abdullah Mürşit Gürel, Dereli – Şebinkarahisar yolu ve Pınarlar Tüneli projesinin ilerlememesine tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatını hatırlatan Gürel, “yapılması için gereken işler yavaş gitmekte olup, hatta hala yapılmamaktadır” dedi.

Giresun Kent Konseyi Başkanı Abdullah Mürşit Gürel, Dereli – Şebinkarahisar yolu ve Pınarlar Tüneli projesini değerlendirdi. Başkan Gürel, “Giresun Çaldağ ve Dereli yolunda yaşanan afetlerden dolayı hasar gören yol yapımının, yapılması için gereken işler yavaş gitmekte olup, hatta hala yapılmamaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği talimata göre yılbaşına kadar bitmesi gereken yerler hala bitmemiş olması dikkat çekti. Dereli  – Şebinkarahisar arası , Pınarlar Tüneli için ise ortada hala bir proje olmaması da ayrı bir konu, bu yol bizim için olmazsa olmaz önceliklerimiz içerisinde yer almaktadır.” eleştirilerinde bulundu.

Yapılması gereken işler 2

NEDEN TAKİBİ SAĞLANMIYOR?

Giresun – Şebinkarahisar yolu için de eleştirilerini sıralayan Başkan Gürel, “Giresun için stratejik önem taşıyan Giresun – Şebinkarahisar yolu turizm için, ekonomik gelişim ve büyük turizm seyahat acenteleri için de önem taşımaktadır. Batlama vadisi ve Kulakkaya ile ilgili çalışmaları Karayolları olarak, Giresunlu idareciler olarak neden takibi sağlanmıyor? Bu konuda neden hala bir ilerlememe olmadı?” sorularını da yöneltti.

Bölgemizde uyuşturucu operasyonu! 1 kişi tutuklandı Bölgemizde uyuşturucu operasyonu! 1 kişi tutuklandı