DEVA Partili Prof. Dr. İhsan Günaydın ile siyaseti ve Trabzon'un gündemini konuştuk DEVA Partili Prof. Dr. İhsan Günaydın ile siyaseti ve Trabzon'un gündemini konuştuk

Trabzon’un Ortahisar ilçesi Yalıncak Mahallesi'nde  dün gece saat 2.00 sıralarında kuryeci genç arkadaşlarıyla birlikte Yalıncak aile plajında vakit geçirirken yaslandığı yeni aydınlatma direğinde elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti. 20 yaşındaki Mustafa Uzun Yalıncak halk plajında arkadaşları Hüseyin Sefa K. (18), Tolga K. (20), Evren K. (18) ile birlikte denize girdikten sonra oyunma kabinlerinin oraya gelip aydınlatma direğine yaslanmasıyla akıma kapılarak vefat etti.

Konuyla ilgili Trabzon Büyükşehir Belediyesi açıklama yaptı:

"İlimiz Ortahisar ilçesi Yalıncak Mahallesi’ndeki Büyükşehir Belediyesi Halk Plajında 12 Temmuz saat 02.00 sularında meydana gelen kaza ve neticesinde bir vatandaşımızın hayatını kaybetmesi hepimizi derinden üzmüştür. İlk belirlemelere göre aydınlatma direğinden kaynaklanan elektrik kaçağı nedeniyle meydana geldiği değerlendiren kaza ve ölüm olayıyla ilgili olarak hem adli makamlarca soruşturma başlatılmış hem de Büyükşehir Belediyemiz tarafından idari soruşturma açılmıştır. Kazada vefat eden Mustafa Uzun kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz."