Arap turistler nedeniyle gündemden düşmeyen Trabzon, yabancılara konut satışlarında sıralamada yok.

TÜİK, Haziran ayına ilişkin yabancılara konut satış istatistiklerini açıkladı. Açıklanan verilerde yabancılara en fazla konut satışı gerçekleşen ilk 10 şehir yer alırken, daha önce yabancılara konut satışında ilk 10’da yer alan Trabzon bu kez sıralamada yer almadı. En fazla konut Ruslara satılırken, İran ikinci, Irak üçüncü sırada yer aldı.

Yabancılara konut satış istatistikleri açıklandı 2 (1)

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Haziran ayına ilişkin yabancılara konut satış istatistiklerini açıkladı. Açıklanan verilerde yabancılara en fazla konut satışı gerçekleşen ilk 10 şehir yer alırken, daha önce yabancılara konut satışında ilk 10’da yer alan Trabzon bu kez sıralamada yer almadı. En fazla konut Ruslara satılırken, İran ikinci, Irak üçüncü sırada yer aldı.

Yabancılara konut satış istatistikleri açıklandı 2 (1)-1

TRABZON SIRALAMADA YOK

Karayolları Genel Müdürlüğü Trabzon'da çalışmalarına son sürat devam ediyor Karayolları Genel Müdürlüğü Trabzon'da çalışmalarına son sürat devam ediyor

Trabzon son dönemde Orta Doğu coğrafyasından ağırladığı turistlerle ülke gündemine yerleşirken, TÜİK yabancıların konut alımında en çok tercih edilen ilk 10 ili açıkladı. Trabzon daha önceki aylarda olduğu gibi yabancılara konut satışında bu kez ilk 10’da yer almadı. Haziran ayına ilişkin açıklanan verilere göre yabancıların konut alımı için en çok tercih ettiği il 3 bin 906 konut alımıyla İstanbul oldu. 2 bin 534 konut Antalya’da, 428 konut Mersin’de, 276 Ankara’da, 226 konut Bursa’da, 193 konut Sakarya’da, 177 konut Yalova’da, 125 konut İzmir’de, 122 konut Kocaeli’nde ve 105 konut Aydın’da, 538 konut ise diğer illerde satıldı. 

Yabancılara konut satış istatistikleri açıklandı 2 (2)

EN FAZLA KONUT ALANLAR RUSLAR

En fazla konut Ruslara satılırken, İran ikinci, Irak üçüncü sırada yer aldı. Sırasıyla en çok konut alan diğer ülkeler, Çin, Almanya, Kazakistan, Ukrayna, Afganistan, Yemen, Filistin, Kuveyt, Mısır, ABD, Pakistan, İngiltere, Ürdün, Azerbaycan, Kanada, Sudan ve Lübnan oldu.