Trabzonsporlu Vitor Hugo kaldırılan kupa sonrasında samimi açıklamalarda bulundu.

Süper Lig'de şampiyon olan Trabzonspor'da defans hattının en önemli oyuncularından olan Vitor Hugo şampiyonluk kutlaması ve kupa töreninin ardından samimi açıklamalarda bulundu.

vitor hugo2

Brezilyalı defans oyuncusu Hugo, Medical Park Stadyumu'ndaki şampiyonluk kutlaması ve kupa töreninden sonra gazetecilere verdiği demeçte, mutluluğunu nasıl anlatacağını bilemediğini; Tarif edilmesi zor duygulara sahip olduğunu söyledi.

Takım olarak büyük bir iş başardıklarını ifade eden Hugo, "Bu şampiyonluğu daha farklı yapan şey, aslında yıldızın herhangi bir oyuncu değil, yıldızın takım olmasıydı. Çünkü bu yolculuğa başlarken hocamız bizi buna inandırdı, 'şampiyon olacağız' dedi. Hep beraber mücadele ettik. Hep beraber bunu kazandığımızı düşünüyorum." dedi.

vitor hugo 24-1

BİZDE YILDIZ OLAN TAKIMDI

Hugo, takımda çok fazla önemli oyuncu olduğunu belirterek "Uğurcan'ın olmadığı maçlarda Erce girdi, Arda girdi, gereğini yaptı. Benim olmadığım maçlarda takım arkadaşlarım girdi ve çok iyi performans gösterdiler. Marek'in olmadığı maçlarda onun yerine giren arkadaşlarımız çok iyi mücadele ettiler. Her zaman kazanan takım olduk. Aslında genelde takımlarda bir yıldız olur, takım yıldızı kazanır ama bizde yıldız olan, takımdı. Takımın kazandığı bir şampiyonluk olması açısından çok mutluyum. Kendi adıma da çok özel bir şampiyonluk olduğunu düşünüyorum bunun. Sakatlandığımda herkesin konuştuğu 'artık onun için sezon bitti' olmuştu ama ben döneceğime, dönüp en fazla sayıda maçı oynayacağıma emindim. Kendime her zaman inanmıştım. Bütün maçlarda elimden geleni yapmaya çalıştım." diye konuştu.

385x218-trabzonspor-haberi-vitor-hugodan-sakatlik-sozleri-daha-guclu-bir-sekilde-1646212692188

ÇOK FARKLI BİR TARAFTARDAN BAHSEDİYORUZ

Gözden kaçırmayın

Haji Wright'ı Trabzonspor'a önerdiler Haji Wright'ı Trabzonspor'a önerdiler

"Bu şampiyonluk aynı zamanda ailemin şampiyonluğu, eşimin ve çocuklarımın şampiyonluğu, bize destek olan taraftarların şampiyonluğu." diyen Hugo, sakatlık sürecinde taraftarların verdiği pozitif enerjinin sahalara daha erken dönmesi için büyük bir güç olduğunu vurguladı.

Hugo, şampiyonluk kutlamalarıyla da ilgili de "'Taraftarımız artık daha iyisini yapamaz, bundan daha fazlası olamaz' dediğim her gün beni şaşırtmaya devam ediyorlar. 'Artık daha fazlasını yapamayacaklar' diyorum ama çok daha farklı şeylerle geliyorlar. Her maç, her zaman bizi desteklediler. Çok farklı bir taraftardan bahsediyoruz burada. Bizimle beraber hücum eden, bizimle beraber koşan, bizimle beraber rakibe basan bir taraftardan bahsediyoruz." değerlendirmesini yaptı.

806x378-son-dakika-trabzonspor-haberi-vitor-hugonun-cezasi-belli-oldu-fenerbahce-macinda-oynayacak-mi-1632842345345

Sözleşmesine ilişkin ise Hugo, "Sezon öncesinde hocamızla yaptığımız görüşmede ona burada mutlu olduğumu ancak çocuğumun okulunun da önemli olduğunu anlatmıştım. Bir insan olarak, baba olarak önceliğimiz her zaman ailenizin iyi bir durumda olmasıdır. Çocuğumun okul konusu gündeme gelmişti. İlk geldiğimde daha zor şartlar vardı. Pandemi hala etkiliydi, bütün restoranlar kapalıydı, şehir kapalıydı neredeyse, çocuklarım için okul bulmak o dönemde mümkün değildi. Hocamızla beraber oturduk, onun bana bunu anlatış şekli, kullandığı kelimeler, söylediklerinin etkisiyle ben şampiyon olacağımıza inandım. O günden sonra şampiyon olacağımızı biliyordum zaten. Kalmak da istedim. Takım maçları kazandıkça bir anda her şeyin iyiye gittiğini gördük aslında. Pandemi etkisini azalttı, çocuğumun okulunu bulabildik. O yüzden ben Trabzon'da çok mutluyum." ifadelerini kullandı.