Saadet Partisi, Maraş Caddesi için verilen sözlerin takipçisi olacağını söyledi

 Saadet Partisi Ortahisar İlçe Başkanı Burak Turhan, araç trafiğine kapatılan Kahramanmaraş Caddesi içinVerdiğimiz kararın arkasında sonuna kadar duracağız. Maraş Caddesi ile ilgili verdiğimiz söz neticesinde gereğini yapacağız” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na seslenerek “Bu vaatlerin ve sözlerin takipçisi olacağız” dedi.

“Verilen sözlerin takipçisi olacağız” (2)

Trabzon'da usta öğreticiler belgesini aldı! Trabzon'da usta öğreticiler belgesini aldı!

UZUNSOKAK’TA YAPILAN HATALAR TEKRARLANMASIN

Maraş Caddesi düzenlemesinde Uzunsokak’ta yapılan hataların yapılmaması gerektiğini söyleyen Turhan, “Şehrin gündeminde Maraş caddesinin yayalaştırma projesi var. Bu tür kararlar alınırken, bütün kesimler dikkate alınarak çok iyi hesap yapılmalı. Halkımızın büyük kısmı kapatılması iyi olur demişse, tamam kapatılsın ama zamanlama konusunda endişeler var. Haziran 15’te bitirileceği söyleniyor ama önümüzde bir Uzun Sokak örneği var. Uzunsokak’ta söylenen tarihlerde çalışmalar bitirilemedi ve hem esnaflarımız hem de halkımız mağdur oldu. Ayrıca yapılan iş estetikten uzaktı. Uygun malzeme kullanılmadı, bunu taşların kırılmasından, sökülmesinden görüyoruz. Belediye yönetimi inşallah Uzunsokak’taki hatalardan ders alır ve Maraş Caddesinde daha derli toplu bir iş yapar. Büyükşehir Belediyesinin vizyon proje olarak ortaya koyduğu Uzun Sokaktaki alt ve üst yapı çalışmaları, henüz çalışmalar sürerken estetik ve kalite açısından tartışmaya yol açmıştı. Üzerinden 1 ay geçmeden taşlar kırılmaya, sökülmeye başladı, bu aynen devam ediyor. Eğer Maraş Caddesini de bu anlayışla yapacaklarsa, vay olsun halimize! Uzun Sokak’taki çalışmalar, Büyükşehir Belediyesinin vizyonunu, yönetim anlayışını gösteren başarısız bir örnek olarak ortadadır.” ifadelerini kullandı.

“Verilen sözlerin takipçisi olacağız” (1)

 TURİZM SEZONUNDA KAPATILMASI DOĞRU DEĞİL

Maraş Caddesi düzenlemesinin turizm sezonu öncesi bitirilmiş olması gerektiğini söyleyen Turhan, “Biliyorsunuz bir ay içinde turizm sezonu açılıyor. Şehrimizin, esnaflarımızın turizmden büyük beklentisi var. Maraş Caddesinin böyle bir zamanda kapatılması, şehrin merkezinde inşaat faaliyetlerinin yürütülmesi doğru olmayacak.  Belediye Başkanı “Verdiğimiz kararın arkasında sonuna kadar duracağız. Maraş Caddesi ile ilgili verdiğimiz söz neticesinde gereğini yapacağız” diyor. Biz de bu vaatlerin ve sözlerin takipçisi olacağız” dedi.

Fatoş YETİMHELLAÇ