AK Parti Trabzon Milletvekili Cora’ya yönelik kumpas soruşturması Baro’ya evrildi

HUKUKA AYKIRI VERİLER ELDE EDİLMİŞTİ

 AK PARTİ Trabzon Milletvekili Salih Cora’ya yönelik Trabzon Barosu tarafından Av. Sibel Suiçmez döneminde yürütülen itibarsızlaştırma operasyonunda yeni gelişmeler yaşanıyor. Milletvekili Cora’nın avukatlık yaptığı döneme ait Beratcan’ın babası B.G. hakkındaki dosya bilgilerini Adliye kalemlerinden uydurma bahanelerle alarak ulusal basına servis edilmesine istemeden alet olan adliye personellerinin ifadesi alınmıştı. İfadelerin tamamlanmasının ardından soruşturma Trabzon Barosu'na doğru evrildi.

BARODAN 2 İSMİN İFADESİ ALINDI

Kabine bugün bir araya geliyor Kabine bugün bir araya geliyor

CUMHURİYET Savcıları, başlatılan soruşturma kapsamında Baro Yazı İşleri Müdürü T.K. ve Baro personeli O.Y.’nin ifadelerini aldı. Ayrıca Trabzon Barosu'nun eski Başkanı Av. Sibel Suiçmez, Av. N.G., ve Av. S.O.’nun da soruşturma kapsamında ifadesini alabilmek için Adalet Bakanlığı'ndan izin istendi. Bakanlığın izin vermesi halinde Milletvekili Cora’nın Kişisel Verileri Koruma Kurulu'na şikayet ettiği eski Baro Başkanı ve Türkiye Barolar Birliği Başkan Vekili Suiçmez yargılanacak.  

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’ya yönelik Trabzon Barosu tarafından Av. Sibel Suiçmez döneminde yürütülen itibarsızlaştırma operasyonunda yeni gelişmeler yaşanıyor. Milletvekili Cora’nın avukatlık yaptığı döneme ait Beratcan’ın babası B.G. hakkındaki dosya bilgilerini Adliye kalemlerinden bahanelerle alarak basına servis edilmesine istemeden alet olan adliye personellerinin ifadesi alınmıştı.

İfadelerin tamamlanmasının ardından soruşturma Trabzon Barosu'na doğru evrildi. Cumhuriyet Savcıları, başlatılan soruşturma kapsamında Baro Yazı İşleri Müdürü T.K. ve Baro personeli O.Y.’nin ifadelerini aldı. Ayrıca Trabzon Barosu'nun eski Başkanı Av. Sibel Suiçmez, Av. N.G., ve Av. S.O.’nun da soruşturma kapsamında ifadesini alabilmek için Adalet Bakanlığı'ndan izin istendi. Bakanlığın izin vermesi halinde Milletvekili Cora’nın Kişisel Verileri Koruma Kurulu'na şikayet ettiği eski Baro Başkanı ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Suiçmez yargıya hesap verecek. 

NELER YAŞANMIŞTI?

Trabzon Barosu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon’da gerçekleştirdiği toplu açılış töreninde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na “hain” diyen Beratcan’ın babasının peşine düşmüş, Beratcan’ın babası B.G. hakkındaki tüm mahkumiyet kararlarını elde etmek için Çocuk Hakları Komisyonu'nun çalışma yaptığı kılıfını uydurarak adliyeden dosya talep etmişti. Talep üzerine UYAP sistemine giren adliye personelleri ise elde ettikleri verileri baroya göndermiş, ardından da AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora’yı itibarsızlaştırmak için ODA TV üzerinden operasyon düzenlenmişti. ODA TV’de Milletvekili Cora hakkında karalamaya yönelik söylemler dile getirilmeye başlanmış, 5 adliye personeli hakkında ise Kişisel Verileri Koruma Kanunu'na aykırı davranıştan ötürü adli soruşturma başlatılmıştı.

Songül MAZLUM