Vatikan'ın Şifresi: Bir Temel Macerası filminin oyuncuları hem filmi hem de bölge halkı ile ilgili konuştu

Sümela’nın Şifresi ve Moskova’nın şifresi Temel filmlerinin ardından şimdi Vatikan’ın Şifresi Temel filmi çekiliyor. Farklı bir hikaye ve oyuncu kadrosuna sahip olan filmin Trabzon çekimleri başladı.

İstanbul ve Trabzon olarak iki ayaklı çekilen filmin İstanbul çekimlerinde sona gelindi. Ekip ise Trabzon’a gelerek buradaki çekimlere başladı. Trabzon’un birçok noktasında çekimler yapılırken, ekip bölgedeki insanların sıcakkanlı olmasıyla işlerinin çok kolaylaştığını dile getirdi. Önceki filmlere göre hikaye ve ekip tamamen değişmiş durumda. Filmin başrollerinde Reşat Hacıahmetoğlu, Edanur Hancı, Altan Erkekli gibi isimler yer alıyor. Filmin yönetmenliğini ise Okan Ege Ergüven yapıyor.

YÖNETMENN

İYİ Parti Ortahisar İlçe başkanı belli oldu! İYİ Parti Ortahisar İlçe başkanı belli oldu!

Ergüven film hakkında, “Çok keyifli vakitler geçirdik. Bölge halkı bizi çok içten karşıladı. Hala çok keyifli vakitler geçiyoruz. Çekimlerimiz İstanbul’da başlayarak Trabzon’da devam ediyor. Burada iki hafta daha setimiz var. Tahmini de 23 Aralık’ta vizyonda oluruz. Toplam 5 haftalık bir çekim olacak. Temel’i seçmemizin özel bir nedeni yok. Buraların dokusunu yansıtıyor. Ayrıca fıkraların başkahramanı olarak sürekli karşımıza çıkıyor. Bu yüzden Temel’i seçtik.” ifadelerini kullandı.

Altan Erkekli ise film hakkında, “Bu film Sümela’nın Şifresi ile başlayan devam filmi gibi gözükse de başka bir kıvrak Karadeniz zekasını ortaya çıktığı bir film. Ama asıl önemlisi içinde, insan sevgisini, aynı Tanrı’nın çocukları arasında kutsal olduğu, sevenleri ayırmamak için Müslüman’ı Hristiyan’ı herkesi, temiz bir aşkı sevgiyi sonuçlandırmak el birliğiyle hareket ettiği bir macera. Serüvenimiz coşkuyla seven insanların azmini, sevginin her şeyin üzerinde olduğunu anlatıyor. Şu anda tüm dünyanın buna çok ihtiyacı var. Sevgisiz her şey insanlığı mutsuzluk getiriyor. Trabzonspor’un taraftarı olarak, insanların coşkulu bir şampiyonluk yaşadığı yılda, bu coşku dolu serüvenimiz her şeyin sevginin o kutsallığı ile güzel olacağını anlatıyor.” dedi. 


Başrol oyuncularından Reşat Hacıahmetoğlu ise, “Herkes beni yirmağa giderken tanıdı. Sonrasında ise Survivor maceram oldu. Survivor’dan sonra ilk kez bir projede yer alıyorum. Böylesine kaliteli bir ekiple, böylesine kaliteli bir işte yer almak beni çok mutlu ediyor. Şimdilik şunu söyleyebilirim; bu kez farklı bir Temel izleyeceksiniz. Aralık ayında vizyona girecek olan Vatikanın Şifresi filmimize tüm hemşerilerimizi bekliyorum, sizin desteğiniz bizim en büyük motivemiz.  Malumunuz bu benim ilk film tecrübem olacak fakat halkımızın ilgisi benim en büyük motivasyonum. Çekim yapılan her noktaya bölge insanı gelip yardımcı olmaya çalışıyor, ilgi gösteriyor ve bu ilgi hem beni hem ekip arkadaşlarımı çok mutlu ediyor.” şeklinde konuştu.
Diğer başrol oyuncusu Edanur Hancıysa film hakkında “Trabzon’da olması benim için çok farklı oldu. Buranın kültürü ile tanıştık. Buranın insanlarıyla çalıştık. Zaten çok tatlı bir ekiple bir aradayız. Çok tecrübeliler. Reşat ile de burada tanışıp, çok samimi olduk. Bu yüzden çok güzel aktı. Aralıkta neler olacak çok merak ediyorum.” dedi.