İYİ Partili Meclis Üyesi Burhan Bekar, Trabzon Ortahisar Belediyesi meclisinde TİSKİ’nin Arsin Santa içmesuyu grubunda yaşanan sıkıntıları dile getirdi. Bekar, musluklardan akan sudan banyo bile yapılamayacağını söyledi.

TRÜ Rektörlüğüne adaylığını ilan etmişti! Aykut Çanakçı ilk açıklamasını yaptı TRÜ Rektörlüğüne adaylığını ilan etmişti! Aykut Çanakçı ilk açıklamasını yaptı


O SUYLA BANYO BİLE YAPILMAZ


Bekar, “TİSKİ, arıza, suyun bulanması gibi çeşitli gerekçelerle sadece Arsin Elmaalan’ı alanı değil buna bağlı Santa grup suyunda bulunan köylerin tamamına mesaj çekiliyor. Burada insanlar sularını kullanamamaktadırlar. Düşünebiliyor musunuz? Sapsarı bir su akıyor musluklardan. Burası benim de köyüm. Hafta sonu köylere giderek burada çalışıyoruz. Haliyle terliyoruz. O suyla banyo bile yapılmaz. Mümkün değil. Sapsarı, çamur akan bir su. Bazen TİSKİ mesaj çekiyor. ‘Kusura bakmayın, su kesintisinden dolayı’ diye.


VATANDAŞIN TİSKİ’YE MESAJ TEPKİSİ


Geçenlerde yaşlı bir teyze bana dedi ki ‘şunu söyle TİSKİ’ye. Şimdiye kadar yüzlerce mesaj çekti suyla alakalı. Desin ki ‘Size sağlıklı sürekli temiz akan su sağlayamadığımız için özür diliyoruz. Özrümüzün kabulü için de son 6 aylık ödemeyi tahsil etmekten vazgeçtik.’ şeklinde mesaj çekerek gönlümüzü alsın’ dedi. Haklı da…” diye konuştu.