Trabzon'da ziller İstiklal Marşı coşkusuyla çalıyor Trabzon'da ziller İstiklal Marşı coşkusuyla çalıyor

Mustafa Kemal Atatürk'ün Trabzon'a gelişinin 98. yılı sebebiyle, şehrin valisi İsmail Ustoğlu Atatürk hakkında bir mesaj yayınladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün o dönemlerine değinen paylaşımda Ustaoğlu şu ifadeleri kullandı;

“15 Eylül 1924 tarihinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehrimize ilk kez gelerek Trabzon’umuzu onurlandırmıştır. Bugün, bu anlamlı ziyaretin 98. yıl dönümünün verdiği gurur ve sevinci bir kez daha; bir olmanın, beraber olmanın, aynı coşkuda birleşmenin güzelliği ile yaşamaktayız.

Mustafa Kemal’i ve Trabzon insanını bu coğrafyada bir araya getiren bu düşüncenin temel amacı; milletin bağımsızlığını yeniden elde etmesi, Türkiye’nin bütünlüğü ve millet egemenliğine dayalı, bağımsız Türk Devleti’nin ebedi-müddet yaşaması idealinin tüm dünyaya bir kez daha gösterilmesi olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 98 yıl önce şehrimizi ilk defa teşrif etmelerinin yıl dönümü vesilesiyle aziz ruhunu saygı, şükran ve rahmetle yâd ediyor, saygılarımı sunuyorum.”

vali-ustaoglu-1122121