Derneğin Fatih’te bulunan merkezinde yapılan toplantıda yönetim kurulu üyeleri mazeret bildirenlerin dışında tam kadro hazır bulundu. Yeni üyelerin tanışmasının ardından Genel Kurul hakkında değerlendirmeler yapıldı.

10-1

Yeni yönetimde başkan yardımcılıklarına Mehmet Birinci ve Muhammet Şirin, Genel Sekreter görevine Şuayip Bayraktar, Genel Muhasip görevine Recep Kara ve yardımcılığına Erol Albayrak seçildi. Haşim İskender de Denetim Kurulu Başkanlığına getirildi. 2021 yılı gelir ve giderlerinin belirlendiği toplantının devamında Dernekler Masası’na teslim edilmek üzere yenilenen tüzük üyeler tarafından imzalandı.

Yeni üyeler ve hemşehrilerle tanışma çalışmaları için iletişimin artırılması yönünde karar alındı. Genel Kurulda yapılan isim değişikliği sonrasında kurumsal kimlik çalışmalarını yürütmek üzere görevlendirmeler yapılarak temennilere geçildi. (Genel Kurul’da alınan kararla derneğin Vakfıkebir Kültür ve Yardımlaşma Derneği olan ismi Vakfıkebir Derneği olarak değiştirilmişti) Bir sonraki toplantı günü ve gündem ile ilgili tekliflerin alınmasından sonra toplantı sona erdi.

Bülent ŞİRİN