Uzungöl Platformu’ndan yükselen imar planı çağrısına Milletvekili Ayvazoğlu’ndan karşılık geldi.

Songül MAZLUM - Trabzon'un dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl’ün imar planı sorununun çözüme kavuşturulması için girişimler sürüyor. Uzungöl Platformu, sorunun çözümüne yönelik istişare gerçekleştirmek için 3 aydır Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığından randevu beklerken, AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu yaşanan sürece ilişkin gazetemize açıklamada bulundu. Milletvekili Ayvazoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'la Uzungöl için toplantı yapılacağını kaydetti.

Uzungöl kazanacak (3)

ORTAK KANAATLE GELECEK PLANLAMASI

Milletvekili Ayvazoğlu, “Uzungöl ile alakalı tüm paydaşlarla birlikte ortak bir görüşme programı planlamıştık. Fakat planladığımız program tarihinin herkese uygun olmaması nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. İnşallah Sayın Bakanımızın başkanlığında tüm paydaşlarla birlikte Uzungöl için ortak kanaatle birlikte gelecek planlamasını yapacağız. Asgari müşterekte herkesin kazanacağı, Uzungöl'ün kazanacağı, şehrimizin turizminin kazanacağı bir sonuçla yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

Uzungöl kazanacak (1)

Trabzon’un dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl’ün imar planı sorununun çözüme kavuşturulması için girişimler sürüyor. Uzungöl Platformu, sorunun çözümüne yönelik istişare gerçekleştirmek için 3 aydır Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığından randevu beklerken, AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu yaşanan sürece ilişkin gazetemize açıklamada bulundu. Milletvekili Ayvazoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'la Uzungöl için toplantı yapılacağını kaydetti. Milletvekili Ayvazoğlu, “Çaykara İlçemizde bulunan dünyanın en önemli turizm merkezlerinden olan Uzungöl'ün gelişmesi, güzelleştirilmesi ve doğallığıyla korunması için tüm paydaşlar birlikte koordinasyon halinde çalışmalarımız devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Uzungöl'ü ziyaretimizde tüm paydaşlarla birlikte görüşerek Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sn. Murat Kurum'un başkanlığında bir toplantı yapılması konusunda uzlaştık.” dedi.

Uzungöl kazanacak (3)

Trabzon’da işçileri taşıyan araç uçurumdan yuvarlandı! Trabzon’da işçileri taşıyan araç uçurumdan yuvarlandı!

UZUNGÖL İÇİN ORTAK KANAATLE BİRLİKTE GELECEK PLANLAMASINI YAPACAĞIZ

Toplantının tüm paydaşların katılabileceği bir tarihte yapılacağını dile getiren Ayvazoğlu, “Gerek Belediye Başkanımız gerek Kaymakamımız gerek Uzungöl ile alakalı diğer tüm paydaşlarla birlikte ortak bir görüşme programı planlamıştık. Fakat planladığımız program tarihinin herkese uygun olmaması nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. İnşallah Sayın Bakanımızın başkanlığında tüm paydaşlarla birlikte Uzungöl için ortak kanaatle birlikte gelecek planlamasını yapacağız.  Asgari müşterekte herkesin kazanacağı, Uzungöl'ün kazanacağı, şehrimizin turizminin kazanacağı bir sonuçla yolumuza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.