Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Keleş, bu yaz sezonunun yoğun olacağını söyledi.

Erdoğdu Mahallesi’nde 1.5 yıl önce işlenen cinayet için Cumhuriyet Savcısı mütalaasını açıkladı Erdoğdu Mahallesi’nde 1.5 yıl önce işlenen cinayet için Cumhuriyet Savcısı mütalaasını açıkladı

Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Mehmet Keleş, 15-22 Nisan Turizm Haftası dolayısıyla açıklamada bulundu. Keleş, 2022 yaz sezonunun Uzungöl açısından bereketli geçeceğini düşündüğünü ve Uzungöl’ün sezona hazır olduğunu söyledi.

SUUDİ ARABİSTANLILARIN GELMESİNİ BEKLİYORUZ

Keleş, Suudi Arabistan’ın kendi vatandaşlarına uyguladığı yaptırımlar nedeniyle Türkiye’ye gelmelerinin engellenmesi nedeniyle Uzungöl’e bir süredir Suudlar gelemiyordu. Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki olumlu diplomatik gelişmelerin turizme büyük katkısının olacağını söyleyen Keleş, “Uzungöl’de tesislerimiz hazır. Şu anda bütün tesisler hazırlıklarını tamamlayıp açmaya başladılar. Beklentilerimiz çok yüksek. Özelikle Suudi Arabistan’dan misafirlerimiz gelecek. Çünkü Arapların bize gönderdiği videolarda onlar da bizler gibi siyasi gelişmeleri takip ediyor. Eski küskünlüklerin ortadan kalkmasını ve yasakların bitmesini bekliyorlar. Onların gelmesiyle birlikte önümüzdeki sezonun yoğun geçmesini ve beklentiyi karşılamasını bekliyoruz” dedi.

AMBULANS SORUNU BİTECEK

Geçtiğimiz yaz Uzungöl’de yaşanan ambulans sorununun İl Sağlık Müdürlüğü ile yapılan görüşmelerle giderilmeye çalışıldığını belirten Keleş, “Bu konuyla alakalı turizm çalıştayında Sağlık İl Müdürlüğü Müdür Yardımcısıyla görüştük. Bu konuda çalışma yapacaklarını söylediler. Sezon başlamadan önce sağlık müdürlüğünü ziyaret edeceğiz. Geçici de olsa bize ambulans verseler bu sorunu gidermiş olurlar. Biz çalıştayda bu sorunu dile getirmiştik, onlar da giderileceğini söylemişti. Söz aldık. İnşallah sorun giderilecek” ifadelerini kullandı.

Fatoş YETİMHELLAÇ